نمایش 20 سال نقاشی‌های یک بازیگر سینما

0

به نقل از گیگر:

مهدی احمدی گزیده‌ای از 20 سال فعالیت خود را در هنر نقاشی در نمایشگاهی با عنوان «20 سال یک نقاش» به‌نمایش می‌گذارد.

 به گزارش سینماخبر،این بازیگر سینما  درباره برپایی تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی‌هایش، اظهار کرد:‌ در این نمایشگاه مجموعه و برگزیده‌ای از 20 سال فعالیتم در زمینه هنر نقاشی است. به همین دلیل در این نمایشگاه آثاری با تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: تکنیک این آثار مختلف و شامل رنگ روغن، اکریلیک روی بوم و میکس‌مدیا است. همچنین در بین آثار موضوعات مختلفی وجود دارد و یک نمایشگاه متنوع را به‌وجود آورده است. من تا کنون در سبک‌های متفاوتی کار کرده‌ام و گرایش‌های مختلفی از جمله امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم و فضاهای مدرن را تجربه کرده‌ام. برخی کارهای اخیر من که تا کنون به‌نمایش درنیامده نیز در بین آثار این نمایشگاه وجود دارد.

این هنرمند درباره تأثیر هنر بازیگری و نقاشی بر یکدیگر، گفت: مسلما این هنرها روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. من از هنر نقاشی در حرفه بازیگری استفاده کرده‌ام، چون این هنر، فهم و دیدگاه‌هایی به انسان می‌دهد که ذهن آدم را باز می‌کند. همچنین از تجربه‌هایی که در بازیگری داشتم در هنر نقاشی به کار گرفته‌ام.

احمدی همچنین بیان کرد: من به این‌که چه سبک و تکنیکی را دنبال کنم خیلی فکر نمی‌کنم، بلکه مسیری که طی می‌کنم خودش تکنیک و فضا را برای من تعیین می‌کند. بنابراین آنچه می‌خواهم در هنرم دنبال کنم خیلی قابل پیش‌بینی نیست. شیوه خاصی را در پیش نمی‌گیرم و بیشتر، شرایط و زمانه تعیین‌کننده است.

نمایشگاه «20 سال یک نقاش» 29 آبان‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «فروزان» به نشانی خیابان ولیعصر، چهارراه میرداماد، ساختمان اسکان، برج یک مسکونی افتتاح می‌شود و تا هشتم آذرماه از ساعت 15 تا 19 میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

مهدی احمدی نقاش و بازیگر سینما متولد 1345 در تهران است. او فارغ التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه هنر است. احمدی نقاشی را از سال ۱۳۶۳ شروع کرد و اولین نمایشگاه انفرادی‌اش در سال ۱۳۷۴ برپا شد. او تا کنون در بیش از 30 نمایشگاه نقاشی شرکت داشته است. احمدی همچنین بازیگری را از سال ۱۳۶۹ آغاز کرد و بازی در فیلم «شب‌های روشن» یکی از معروف‌ترین نقش‌آفرینی‌های او به‌شمار می‌رود.

منبع:ایسنا

 

 

پاسخ دهید