نمی توانم خود ارضایی را ترک کنم

0

من چند سال است که مشکل استمنا دارم تا 4سال پیش اصلا نمیدونستم که این کاری که میکنم استمناست و چه عواقبی داره.

پرسش: من چند سال است که مشکل استمنا دارم تا 4سال پیش اصلا نمیدونستم که این کاری که میکنم استمناست و چه عواقبی داره. اما از وقتی فهمیدم خیلی ناراحتم. چندین بار برای ترک این کار اقدام کردم توبه کردم اما باز توبم رو شکستم. خیلی عذاب وجدان دارم. تو رو خدا راهنمایم کنید درست توبه کنم و این کارو ترک کنم.به خاطر این کار از تشکیل زندگی وحشت دارم. احساس میکنم همه چیزو از دست دادم. خواهش میکنم کمکم کنید.

نمی توانم خود ارضایی را ترک کنم

پاسخ: مطالبی که در زیر به آن اشاره می شود، به علاوه خواست و اراده شما،‌می تواند شما را برای ترک این گناه یاری کند.مطلب نخست این که باید توجه داشته باشید که قدرت جنسی ، یکی از نعمتهای بزرگ خداوند می باشد و شکر این نعمت ، استفاده از آن در مسیر صحیح می باشد و نباید آن را به مانع برای حرکت در مسیر صحیح زندگی تبدیل کنید .برای حل مشکلی که به آن اشاره فرمودید مناسب است از همین الآن به جای فکر کردن به ترک گناه ، سعی کنید احکام شرعی را بیاموزید و مطابق وظایف شرعیتان عمل کنید، سعی کنید احکام مربوط به نگاه کردن و ارتباط با نامحرم و … را مراعات کنید .توجه بفرمایید که احکام دین اسلام مطابق فطرت و در جهت حفظ آن تنظیم شده و انسانها نیاز واقعی به کارهای حرام ندارند و به دلایل دیگر به آن تمایل پیدا می کنند و حتی در صورتی که به گناه نیاز نداشته باشند نیز مرتکب آن می شوند ؛ مانند افرادی که با وجود بی نیازی، دزدی می کنند و دلایلی نیز برای آن مطرح می کنند .در صورتی که می خواهید به وظیفه شرعیتان عمل کنید باید از انجام هر کاری که باعث به وجود آمدن شرایط گناه می شود و مقدمه برای انجام این گناه می باشد ، جلوگیری نمایید ؛ برای مثال باید از تنهایی دوری کنید و ….

توجه بفرمایید که یکی از دلایل آلوده شدن به گناه کم بودن اطلاعات دینی و مذهبی می باشد که می توانید با مطالعه و شرکت در جلسات سخنرانی و کلاسهای مذهبی با آشنا شدن با یک جهان بینی صحیح از گناه بپرهیرید ، برای مثال کسی که به درستی اطلاع ندارد به چه منظور به این دنیا آمده و از ارزش بالای خود بی اطلاع است نمی تواند در این دنیا به درستی زندگی کند و امکان آلوده شدن وی به گناه بیشتر از کسی است که هدف از خلقت انسان را می داند و ارزش یک انسان را می شناسد.
مطلب دیگری که برای ترک گناه باید مورد توجه قرار بگیرد ، تقویت اراده می باشد که می توانید با روزه گرفتن اراده خود را تقویت کنید .مطلب دیگری که می تواند در ترک گناه مؤثر باشد ، تمرین برای ترک گناه می باشد ؛ با خودتان قرار بگذارید تا تاریخ معینی گناه نکنید و سعی کنید این زمان را طولانی تر کنید و مدت آن را طولانی و طولانی تر کنید ، خواهید دید که میل شما به گناه کردن کمتر و کمتر می شود و یا از گناهانی که ترک آنها آسان تر است شروع کنید و به طرف جلو حرکت کنید .باید به این مطلب توجه داشته باشید که رتبه معنوی انسانها با مقدار صبر آنان در مقابل گناه و … مشخص می شود ؛ اگر بنا بر این بود که میل جنسی در کسی نابود شود ، یکی از وسایل ارتقای رتبه معنوی وی نیز نابود شده ، مانند کسی که از نعمت بینایی محروم است و چشم وی گناه نمی کند .همانگونه که می دانید هر یک از روزهای هفته به نام یک و یا چند تن از چهارده معصوم صلوات الله علیهم نامگذاری شده و به آنان تعلق دارد ؛ برای مثال روز شنبه به نام رسول خدا صلی الله علیه و آله ، یک شنبه به نام امیر المؤمنین علیه السلام ، دو شنبه امام حسن و امام حسین علیهما السلام ، سه شنبه امام زین العابدین، امام باقر و امام صادق علیهم السلام ، چهار شنیه امام کاظم، امام رضا و امام جواد و امام هادی علیهم السلام ، پنجشنبه امام حسن عسگری علیه السلام و روز جمعه روز امام مهدی علیه السلام می باشد ؛ می توانید با استفاده از همین مطلب و محبتی که به معصومین دارید و برای رعایت حرمت و با توسل به معصومین صلوات الله علیهم، از انجام گناه خودداری نمایید.

همیشه به این مطلب توجه داشته باشید که یکی از بزرگترین ضررهای گناه کردن این است که تمرکز را از کسی که مرتکب گناه می شود سلب می کند که می توان گفت بزرگترین ضربه ای که گناه به شما وارد می کند ، عدم تمرکز و به خطر انداختن آینده شماست.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

لینک مطلب

پاسخ دهید