نوآوری شرکت فناور ایرانی در طراحی واحدهای گندله‌سازی فولاد

0

مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: طراحی واحدهای گندله‌سازی فولاد و احیای مستقیم بوسیله یک شرکت دانش‌بنیان در کشور انجام شد.

هومن حقیقی مدیر عامل یک شرکت فناور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به توانمندی فنی متخصصان این شرکت در تامین نیازهای صنعت فولاد کشور اظهار داشت: این شرکت فناور با کسب دانش فنی و مهندسی واحدهای احيا مستقيم، گندله‌سازی و فولادسازی و همچنين واحدهای جداسازی اجزای هوا را تامین می‌کند.

وی ادامه داد: طراحی و ساخت واحدهای تولید اکسیژن شامل فرآیند، تجهیزات و همچنین سیستم های غبارگیر و تصفیه دود واحدهای فولادسازی بوسیله این شرکت انجام و این واحد در حوزه سیستم بازیاب حرارتی واحدهای احیا مستقیم و طراحی فرآیند واحدهای گندله‌سازی نیز اقدامات خوبی انجام داده است.

حقیقی یادآور شد: طراحی سیستم مدیریت اطلاعات تولید واحدهای فولادسازی و سیستم واحدهای احیا مستقیم را از دیگر تولیدات این شرکت بوده که در این میان طراحی و ساخت شبیه‌ساز دینامیکی کوره قوس الکتریکی واحدهای فولادسازی از دیگر دستاوردهای این شرکت محسوب می شود.

مدیر عامل این شرکت فناور عنوان کرد: از پروژه‌های گندله‌سازی و کنسانتره پایان یافته این شرکت می‌توان به طراحی، مدل‌سازی سه‌بعدی گندله‌سازی گلگهر سیرجان اشاره کرد.

وی تصریح کرد: مهندسی پایه، تولید مدارک بالانس انرژی و جرم پروژه مگا مدول و طراحی سیستم لوله‌کشی و صنایع فولاد خوزستان و هرمزگان از پروژه‌های احیا مستقیم محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید