«نورا» دختر روس، خطرناک‌ترین تک‌تیرانداز داعش

0

[ad_1]

داعش daesh

یک منبع امنیتی اطلاعاتی عراق از آغاز عملیات جست‌وجوی گسترده برای یافتن یک دختر روس به نام «نورا» خبر داد که از خطرناک‌ترین تک‌تیراندازان داعش است.

یک سرهنگ اطلاعات عراق گفت، «نورا» دختر روس به عنوان یکی از خطرناک‌ترین تک‌تیراندازان گروه تروریستی داعش در فلوجه، از مهم‌ترین عناصری است که به محض ورود نیروهای عراقی به این شهر تحت تعقیب قرار گرفت. این افسر عراقی که نخواست نامش فاش شود، افزود: سیستم‌های تعقیب و پیگیری ارتباطات سازمان اطلاعات عراق با استفاده از بی‌سیم توانسته‌اند برخی مکالمات بین سرکرده داعش، موسوم به غانم الفلاحی و این تک‌تیرانداز روس را شنود کنند.

در این تماس‌ها، سرکرده داعش از نورا خواسته است آن عده از غیرنظامیان را که سعی دارند از شهر خارج شوند یا نیروهای عراقی را که به سمت ساختمان فرمانداری فلوجه در حال پیشروی هستند، هدف قرار دهد. نیروهای عراقی برای یافتن این دختر روس 28 ساله، یک عملیات ضربتی را در محله‌های نزال، الصناعی، منطقه المزرعه و محله الشهدا آغاز کرده‌اند.

سازمان اطلاعات عراق نیز به منظور یافتن، بازداشت یا قتل وی، برخی مشخصات او را منتشر کرده است. برخی از ویژگی‌های این تک‌تیرانداز که توسط سازمان اطلاعات عراق منتشر شده است، عبارتند از این‌که وی بور و بلند قد است و اصالت آذری دارد، از سوریه وارد عراق شده است و مسئول قتل 21 نفر از افراد پلیس مرکزی و یگان مبارزه با تروریسم در فلوجه است.

او یکی از 13 تک‌تیراندازی است که پوشش آتش مورد نیاز داعش را برای مقابله با هرگونه پیشروی احتمالی نیروهای عراقی و جلوگیری از خروج شهروندان غیرنظامی از شهر تأمین کرده بودند. وی پس از ورود نیروهای عراقی به فلوجه، ناپدید شده است.

تبلیغات اینترنتی

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید