نوع پوشش اخبار حوادث تعرض به عفت عمومی است

0

گیگر:

سردبیر روزنامه قدس گفت: فضای اخبار حوادث را باید به سمت انتشار اخبار خشونت و جنایت‌های هر روزه آمریکا و غرب برد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از تسنیم، ایمان شمسایی درباره نحوه پوشش اخبار حوزه حوادث در رسانه‌های کشور و عدم رعایت برخی ملاحظات عرفی و شرعی در انتشار این اخبار اظهار داشت: متأسفانه هر اتفاقی که در جامعه رخ می‌دهد با تمام جزئیات آن در رسانه‌های داخل کشور منعکس می‌شود در حالی که در کشورهای مختلف غربی از جمله آمریکا، هر روزه جنایت‌های مختلفی اعم از تجاوز، قتل و … اتفاق می‌افتد اما هیچ رسانه داخلی اخبار این جنایت‌ها و حوادث را پوشش نمی‌دهد.

بدرفتاری پلیس آمریکا 
نوع پوشش اخبار حوادث تعرض به عفت عمومی است

 

وی با تأکید بر اینکه “فضای فعلی انتشار اخبار حوادث که به صورت عریان و بی‌پرده در رسانه‌های کشور صورت می‌گیرد قطعاً قابل قبول نیست” افزود: باید حریم عفت و حیای عمومی در هنگام انتشار و نگارش اخبار حوزه حوادث حفظ شود اما متأسفانه برخی رسانه‌ها با وجود اینکه در مباحث سیاسی و ایدئولوژی حرف خودشان را مطرح می‌کنند اما در حوزه اخبار حوادث یا ورزشی که قدری جذاب‌تر است، برای جذب مخاطب مجبور می‌شوند پا به پای ذائقه مخاطب پیش بروند.
 

این کارشناس رسانه تصریح کرد: اگر رسانه‌ای بخواهد فقط تمایلات فکری خود را مطرح کند، مخاطب خود را از دست می‌دهد بنابراین در برخی موارد مانند حوزه اخبار حوادث برای جذب مخاطب، کوتاه می‌آید تا با استفاده از مخاطبان جذب شده در این حوزه، حرف‌های اساسی و منطق‌های فکری خود را در حوزه‌های دیگر مطرح کند.
 

شمسایی همچنین وجود رسانه‌های غیر رسمی مانند شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های معاند را عاملی برای انتشار ساختارشکن اخبار حوزه حوادث دانست و خاطرنشان‌‌کرد: گاهی به ناچار باید به انتشار اینگونه خبرها دست بزنیم و اگر برخی از اخبار حوزه حوادث را نشر ندهیم، رسانه‌های معاند با انتشار این اخبار، در اصل خبر دست می‌برند و اقدام به سیاه‌نمایی می‌کنند.
 

وی یادآور شد: در برخی موارد نیز اطلاع‌رسانی‌های شفاف باعث تهییج اخبار حوزه حوادث شده‌ است بنابراین حتماً باید هیئت نظارت بر مطبوعات وارد حوزه نظارت بر اخبار حوادث شود و مانند حوزه‌های دیگر، اخبار حوزه حوادث را نیز رصد کند.
 

سردبیر روزنامه قدس اتفاقاتی مانند حادثه مهاباد را از جمله نمونه‌هایی نام برد که رسانه‌های معاند توانستند با انتشار خبر آن و دست بردن در اصل خبر سوء‌استفاده و اقدام به سیاه‌نمایی از نظام کنند.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید