نوکیا: عجله‌ای برای بازگشت به صنعت تلفن‌های همراه نداریم!

0

 نوکیا شرکتی که کم‌کم در آستانه ورشکستگی و پایان فعالیت بود در سال 2013 توسط کمپانی معروف و متمول تکنولوژی، مایکروسافت خریداری شد. پس‌ از آن به همراه مایکروسافت به صنعت ساخت موبایل بازگشت اما موظف شد تا سال 2016 به‌طور مستقل و با نام تجاری نوکیا تلفن همراهی تولید و عرضه نکند؛ بنابراین امسال زمان آن رسیده است که نوکیا مجددا به بازار تلفن‌های هوشمند بازگردد؛ اما به نظر می‌رسد این شرکت تصمیمات دیگری برای بازگشت به صنعت تلفن‌های هوشمند دارد. مدیرعامل نوکیا راجیف سوری در مصاحبه‌ای اعلام کرده که نوکیا قرار نیست همانند گذشته اقدام به تولید و عرضه موبایل کند بلکه احتمالا قصد همکاری با سایر برندها را داشته و با همکاری شرکت‌های دیگری اقدام به توسعه تلفن‌های همراه خود کند.

shutterstock_245957161

راجیف سوری در مصاحبه خود در تابستان گذشته اعلام کرده بود که نوکیا قصد ندارد تنها یک لوگو در پشت تلفن‌های همراه باشد بلکه می‌خواهد به‌طور جدی وارد این عرصه شده و تلفن‌های هوشمند اصیل خود را تولید کند.

پیش‌ازاین در شایعات و اخبار آمده بود که احتمالا شرکتی که نوکیا از آن به‌عنوان شریک تجاری و شرکت ثالث یادکرده، فاکسکان خواهد بود؛ اما آقای سوری اعلام کرده است که عجله‌ای برای اقدام به تولید تلفن‌های هوشمند نداریم و نمی‌خواهیم که این اقدام عجولانه انجام شود. وی در ادامه اضافه کرده است که نوکیا برنامه‌ریزی ۱۰ ساله‌ای برای بازگشت به‌روزهای اوج خود در عرصه موبایل تدارک دیده است و بنابراین نمی‌توان توقع داشت که تا سال 2017 تلفن همراهی با نام نوکیا در بازار عرضه شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید