نکاتی که در استفاده از قرص‌های لاغری باید بدانید

0

قرص‌های لاغری اکثر اوقات برای افراد تنبل که می‌خواهند با یک را‌ه میانبر سریع اضافه وزن خود را از بین ببرند به کار می‌رود.

دکتر پیام فرحبخش متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  گفت: امروزه قرص‌های متعددی را به عنوان قرص‌های لاغری در بسیاری از مطب‌های تغذیه معرفی می کنند و یا داروخانه ها در دسترس افراد قرار می‌دهند که خیلی از این داروها استانداردهای لازم سازمان غذا و دارو را ندارند.

وی افزود: چند نوع قرص لاغری داریم قرص هایی که باعث از بین رفتن مواد چربی می‌شوند یا مانع جذب مواد غذایی شده و یا سیستم مرکزی خوردن ما را سرکوب می کنند که هر کدام از این قرص ها بسته به کاری که انجام می‌دهند، می‌توانند مورد استفاده یا سوءاستفاده قرار بگیرند‌.

وی بیان کرد: یک سری مواد گیاهی به اسم قرص‌های لاغری وجود دارند که معمولا دارای اثرات گذرا و کوتاه مدت هستند و افرادی که این ها را مصرف می کنند عملا بازخورد خوبی را دریافت نمی‌کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی عنوان کرد: گاهی اوقات تحرک و ورزش به تنهایی برای لاغر شدن کافی نیست و افرادی که قصد کاهش وزن را دارند بهترین کار این است که از الگوی(بشقاب من) که شامل گروه اصلی غذاها(نان و غلات، شیر و لبنیات، پروتئین‌ها، سبزی‌ها و…) می‌باشند پیروی کنند. بنابراین اگر قصد استفاده از قرص‌های لاغری را دارید حتما تحت نظر پزشک متخصص تغذیه باشد تا دکتر بر حسب تجربه‌ی خود قرص مناسب شخص را تجویز کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید