نکات و ترفندهایی در مورد گوشی هوشمند LG G5

0

نکات و ترفندهایی در مورد گوشی هوشمند LG G5

ال جی را میتوان از جمله سازندگان تلفن های هوشمند دانست که همیشه در گوشی های خود به خصوص مدل های پرچمدار جسارت و شجاعت به خرج داده است و نوآوری هایی مثبت را خلق کرده است. از جمله ی این اقدامات میتوان به قرار دادن دکمه های تنظیم صدا در پشت گوشی که هنوز هم یک ویژگی منحصر به فرد محسوب میشود، صفحه نمایش های منحنی مانند آنچه در سری G flex تا کنون دیده ایم، چینش دوربین و دیگر ویژگی های خاص که مادام ال جی به پرچمداران خود افزوده است. جی 5 جدیدترین پرچمدار ال جی محسوب میشود که از جنس فلزی متفاوتی بهره مند شده است اما از آن مهم تر ویژگی قابلیت ماژولار بودن این پرچمدار است که آن را به یکی از منحصر به فرد ترین گوشی های داخل بازار تبدیل میکند. در ادامه نکات و ترفند هایی را در مورد این گوشی هوشمند در اختیار شما میگذاریم.

 

مطمئنا ال جی، با تجاربی که کسب کرده است از نظر نرم افزاری نیز جی 5 را غنی کرده و البته جدیدترین و بهترین ویژگی های خود را به این گوشی افزوده است تا کم و کسری در این موارد نداشته باشد. در این مطلب به نکات و ترفند هایی خواهیم پرداخت که میتواند به تجربه ی کاربری بهتر برای دارندگان این پرچمدار کمک شایانی کند.

  • میانبر های دکمه ی صدا

اولین نکته در مورد استفاده از کلید های میانبر متفاوتی است که توسط دکمه های صدا صورت میگیرد و به گونه ای طراحی شده اند تا حتی در زمان خاموش بودن صفحه نمایش گوشی نیز عمل کنند. برای وارد شدن به این قسمت در گوشی خود باید به منوی تنظیمات یا همان Settings مراجعه کنید و پس از پیمایش در منو، به گزینه ی Shortcut Key برسید اما باید بدانید این قابلیت به صورت پیشفرض فعال است. متاسفانه میانبر ها در این قسمت قابل تعریف نیستند و شما باید از میانبر هایی که به صورت پیشفرض وجود دارند انتخاب کنید اما چندین میانبر مفید در این جا وجود دارد. یکی از این میانبر ها شامل این میشود که با دو بار فشردن دکمه ی ولوم بالا، LG Capture+ اجرا خواهد شد که به شما اجازه یادداشت برداری به صورت کاملا سریع را میدهد. دومین میانبر، فشردن دو بار دکمه ی ولوم پائین است که باعث به اجرا در آمدن برنامه ی دوربین خواهد شد که همچنین میتوانید آن را طوری تنظیم کنید که نه تنها برنامه ی دوربین را باز کند بلکه فورا یک تصویر را نیز به ثبت برساند.

  • تغییر تم رابط کاربری LG UI

اگر شما از طرفداران استفاده از تم های پیشفرض گوشی خود نیستید، شما میتوانید ظاهر رابط کاربری گوشی خود را با استفاده از تم های موجود در اپلیکیشن LG SmartWorld، پس از دانلود آن ها، تغییر دهید. برای این کار شما میتوانید با کمی نگه داشتن انگشت خود بر هر جایی از قسمت هوم اسکرین صفحه نمایش و رفتن به HomeScreen Setting تم گوشی خود را تغییر دهید یا اینکه مستقیما به اپلیکیشن LG SmartWorld مراجعه کنید و پس از انتخاب گزینه ی Home Theme ، اقدام به تغییر تم گوشی کنید. فروشگاه تم جی 5 به خوبی این قسمت در پرچمداران جدید سامسونگ نیست اما تم های بسیار خوبی برای انتخاب در اینجا وجود دارند. هر چند ویژگی های تم ها تا حدودی پایه هستند و تمامی این تغییرات میتواند با استفاده از پک های آیکون ها صورت بگیرند.

  • فعال سازی ویژگی های Smart Bulletin و QSlide

آخرین نسخه ی رابط کاربری ال جی کمی به هم ریخته است اما ویژگی ها و برنامه های شناخته شده همچنان در دسترس هستند اگر چه برخی از آن ها مانند ویژگی های Smart Bulletin و Qside به صورت پیشفرض مخفی یا غیر فعال هستند . برای فعال کردن ویژگی های نام برده شده به منوی تنظیمات رفته و گزینه ی Home Screen را انتخاب و سپس Smart Bulletin را فعال کنید. همچنین شما میتوانید انتخاب کنید که کدام برنامه ها در این قسمت لیست شوند و زمانی که این کار را انجام بدهید، میتوانید Smart Bulletin را در قسمت چپ صفحه نمایش گوشی خود مشاهده کنید. برنامه ی QSlide هم به طرز نسبتا عجیبی در زیر مجموعه ی تنظیمات صفحه نمایش قرار گرفته است. در اینجا بر روی گزینه ی Home Touch Buttons لمس کنید و سپس گزینه ی Button Combinition را انتخاب کنید. QSlide را نوار ناوبری اضافه کنید و سپس فورا به تمامی برنامه های سازگار با QSlide دسترسی خواهید داشت.

  • تنظیمات هوشمند (Smart Settings) :

Smart Settings یک ویژگی بسیار ساده و کاربردی به شمار میرود که به شما این امکان را میدهد تا یک پروفایل صدا را مشخص کنید و سپس نسبت به موقعیت مکانی که شما در آن حضور دارید، توسط تنظیمات Wi-Fi یا Bluetooth به صورت اتوماتیک آن پروفایل تنظیم خواهد شد. همچنین شما میتوانید این را برای گوشی تعریف کنید که زمان اتصال هدفون به گوشی چه برنامه هایی به صورت اتوماتیک اجرا شوند یا هنگام اتصال به بلوتوث یک دستگاه دیگر نیز این برنامه ریزی ممکن است. شما میتوانید تمامی گزینه های گفته را در منوی تنظیمات گوشی خود بیابید.

  • پنهان کردن برنامه ها و تغییر ابعاد منوی برنامه ها

رابط کاربری جدید ال جی بر خلاف نسخه های گذشته، فاقد کشوی اپ ها یا همان app drawer است و قابلیت پنهان کردن برنامه ها در این زمان میتواند باعث جلوگیری از بهم ریختگی و بی نظمی در HomeScreen گوشی شما شود یا تغییر در تعداد ستون برنامه ها و داشتن بیشتر از یک هوم اسکرین نیز میتواند از پنهان کردن برنامه ها نیز مهم تر باشد. شما میتوانید با مراجعه به تنظیمات صفحه نمایش از طریق نگه داشتن انگشتتان بر روی صفحه نمایش گزینه ی تغییر ابعاد منوی برنامه ها را مشاهده کنید. در اینجا میتوانید ابعاد را از بین گزینه هایی مانند 4X4 یا 4X5 یا 5X5 یا هر ابعادی که به نظر خودتان برای شما مناسب تر است انتخابی داشته باشد. همچنین شما میتوانید در همان قسمت به گزینه ی Hide Apps مراجعه کنید و برنامه هایی را که نمیخواهید در صفحه نمایش نشان داده شوند پنهان کنید. مانند برنامه های ناکارآمد از پیش نصب شده.

  • شخصی سازی ویژگی Always On Display

Always On Display یکی از ویژگی های جالب پرچمداران جدید کمپانی های سامسونگ و ال جی است که میتواند بسیار کاربردی باشد. در جی 5 این ویژگی از گزینه های شخصی سازی چندانی برخوردار نیست اما شما میتوانید انتخاب کنید که زمان و تاریخ در این قسمت نمایش داده شود همچنین میتوانید یک امضا برای نمایش در این قسمت تعیین کنید یا هر پیامی که شما بخواهید قابل نمایش در این قسمت است. به صورت پیشفرض، نام شما در این قسمت تنظیم شده است. البته این بدین معنا نیست که گوشی شما، اسم شما را میداند و در واقع همان اسمی که هنگام راه اندازی اولیه ی گوشی وارد کردید در این جا نیز به صورت پیشفرض تنظیم شده اما شما میتوانید به هر متن دیگه ای و با هر فونتی آن را تغییر دهید. جهت این تغییرات شما باید به منوی تنظیمات بروید و گزینه ی Display Option را انتخاب کنید.

  • دسترسی به گزینه های کاربردی تنظیمات توسط کلید Recent Apps

اکثر گوشی های هوشمند اندرویدی امروزه دیگر یک دکمه ی تنظیمات کوتاه و مختصر ندارند و اکثر دکمه های منو در داخل خود اپلیکیشن ها جای داده شده اند. با این حال اگر شما دلتان برای دکمه ی تنظیمات قدیمی و سنتی تنگ شده است ال جی یک راه حل هوشمندانه برای دل تنگی شما دارد که به بهترین شکل آن را پیاده کرده است. تنها کاری که شما نیاز به انجام آن دارد، یک لمس طولانی بر روی دکمه ی Recent Apps است و سپس منوی تنظیمات مختصر و مفیدی ظاهر میشود و مهم نیست که در داخل اپلیکیشن قرار داشته باشد یا در Home Screen به هر حال این گزینه برای شما ظاهر خواهد شد.

  • باز گرداندن کشوی برنامه ها App Drawer

همان طور که در نکته ی شماره ی پنج اشاره شد، نسخه ی فعلی رابط کاربری LG فاقد کشوی برنامه هاست. مطمئنا این کمبود برای کسانی که از نسخه های قدیمی تر اندروید به این رابط کاربری مهاجرت کرده اند میتواند آزار دهنده باشد و هضمش برای آن ها کمی سخت است اما ال جی یک راه برگشت از این قسمت فراهم آورده است. اپلیکیشن SmartWorld که به صورت پیشفرض بروی جی 5 شما نصب است را اجرا کنید و به دنبال LG Home 4.0 بگردید و آن را دانلود کنید. پس از نصب این اپلیکیشن باید آن را به عنوان لانچر پیشفرض خود انتخاب کنید و سپس میبینید که App Drawer به رابط کاربری شما بازگشته است. همچنین شما گزینه های دیگری نیز در مورد انتخاب لانچر مورد نظر خود دارید و همان طور که میدانید استور گوگل لانچر های سوم شخص بسیار خوبی را دارد که میتوانید از آن ها نیز به عنوان لانچر پیشفرض استفاده کنید.

  • تعویض یک ماژول:

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، جی 5 با یک ویژگی منحصر به فرد همراه شده است و آن هم قابلیت ماژولار بودن این تلفن پرچمدار است. در حالی که تمامی نکات و ترفند های گفته تا اینجا مربوط به بخش ها و ویژگی های نرم افزاری بوده است در آخر به سراغ یک نکته ی سخت افزاری رفتیم. این نکته در مورد تعویض یک ماژول در جی 5 است که آن طور که به نظر میرسد چندان کار سر راست و آسانی نیست. پیش از اینکه یک ماژول از جی 5 خارج کنید فکر خوبیست اگر گوشی خود را خاموش کنید حتی اگر که میبینید از لحاظ فنی نیازی به این اقدام نیست. قدم بعدی فشردن دکمه ی بازگشت پذیر است که در پائین گوشی قرار دارد ،سپس زمانی که ماژول آزاد شد آن را به بیرون کشیده و باطری را جدا کنید.

در زمان جدا کردن باطری شما باید با یک دست دکمه ی جداسازی را نگاه دارید و با دست دیگر باطری را نگاه دارید و طوری عمل کنید که انگار سعی بر خم کردن یا چفت کردن آن به صورت نصفه و نیمه دارید. سریع بیرون کشیدن باطری به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود زیرا نه تنها کار چندان ساده ای نیست بلکه امکان شکسته شدن اتصالات نیز وجود دارد. در زمان جا زدن ماژول نیز پروسه ی کار اساسا برعکس مرحله ی جدا سازی است.باطری را در ماژول جدید جای گذاری کنید و داخل گوشی قرارش دهید و سپس گوشی را روشن کنید.  

امیدواریم نکات گفته شده برای شما همراهان گرامی مفید واقع شده باشد.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید