نگاهی بر بازی «دزد مزرعه»

0

گیگر :

پس از ورود به بازی و انتخاب اسم برای دهکده، تنها کافی است شکل و شمایل گاو و الاغ دهکده‌تان را از بین موارد موجود انتخاب کرده تا بازی آغاز گردد، در واقع تمامی کنترل شما بر روی دهکده تنها به این موارد ساده محدود می‌شود. صحبت از دو کاراکتر الاغ و گاو به میان آمد، باید اشاره کنیم که هر دهکده‌ و بازیکنی از این دو حیوان برخوردار است. شما با استفاده از الاغ می‌توانید به دهکده‌های دیگران حمله کرده و منابع آن‌ها که کاه می‌باشد را به غارت ببرید. کاراکتر گاو نیز وظیفه محافظت از دهکده شما در برابر دیگران را به دوش می‌کشد. همانند بازی آنلاین و محبوب کلش آف کلنز( Clash of Clans) مراحلی در بخش انفرادی بازی نیز طراحی شده است که درجه سختی آن‌ها به ترتیب افزایش می‌یابد و چالش دشوارتری را پیش پای مخاطب می‌گذارند. برای آنکه بتوانید به دهکده بازیکن‌های دیگر قدم بگذارید، می‌بایست حتماً 9 مرحله ابتدایی بخش انفرادی بازی را پشت سر بگذارید. در طول این مدت با نحوه کار و مکانیزم بازی نیز به طور کامل آشنا شده و سکه‌هایی را نیز برای ارتقا دهکده به دست خواهید آورد. فرض کنید دهکده‌ای را برای غارت انتخاب کردید، مکانیزم بازی به این صورت است که الاغ شما در محوطه‌ای باز قرار می‌گیرد و کاه‌ها در نقاط مختلف زمین ظاهر و پس از مدت کوتاهی غیب می‌شوند. هر نقطه‌ای را که با انگشت اشاره کنید، الاغ شما به آن سمت خواهد رفت تا کاه را جمع کند. اما همه چیز تا این حد هم ساده نیست چرا که الاغ شما ظرفیت بار محدودی دارد و مرتباً باید کاه‌های جمع‌آوری شده را در گاری قرار دهید، از طرفی گاو مزرعه حریف نیز به دنبال کاه‌ها و الاغ شما خواهد آمد. گاو محدوده دیدی دارد که اگر الاغ شما در آن محدوده قرار بگیرد شما لو رفته و هیچ سکه‌ای دریافت نخواهید کرد. بازی به ازای تعداد بسته‌های کاهی که از دهکده دیگران می‌دزدید، به شما سکه می‌دهد. از این سکه‌ها می‌توانید برای ارتقا گاو و الاغ استفاده کرده و یا آیتم‌هایی را خریداری نمایید. با ارتقا الاغ به سطحی بالاتر، در اصل سرعت حرکت او را افزایش می‌دهید تا بتوانید در مدت زمان محدود غارت، کاه‌های بیشتری را جمع کرده و راحت‌تر از نگاه گاو بگریزید. ارتقای کاراکتر گاو نیز زمان حضور او در هنگام غارت را افزایش خواهد داد. همانند تمامی بازی‌های آنلاین رایگان دیگر، برای دریافت سکه بیشتر می‌توانید هزینه‌ای را پرداخت کنید تا سرعت رشد خودتان در بازی را همچون استفاده از کاتالیزگر افزایش دهید.

در کنار ویژگی‌های مثبت بازی باید اشاره کنیم که ایرادات کوچک و بزرگی نیز در “دزد مزرعه” به چشم می‌آید که از میان آن‌ها به تاخیر عملکرد منو و عدم امکان جستجوی بازیکنان اشاره کرد. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که بازی در مرحله آزمایشی به سر می‌برد و به احتمال زیاد در آپدیت‌های آینده این مشکلات رفع شده و قابلیت‌های جدیدی به بازی افزوده خواهد شد.

Farm Thief یا دزد مزرعه عنوانی جذاب است که با گیم‌پلی ساده اما روان و لذت‌بخش خود می‌تواند مخاطب را ساعت‌ها سرگرم خود کند، به خصوص آن که امکان رقابت آنلاین و حمله به دیگر بازیکنان نیز در بازی گنجانده شده است.


cover

پاسخ دهید