نگاهی به اجرای توهین آمیز فرزاد حسنی در برنامه «اکسیر» و بازتاب‌های رسانه‌ای آن

0

گیگر:

فرزاد حسنی که بعد از یک دوره ممنوع‌التصویری اجازه اجرای برنامه‌ای تولیدی را پیدا کرده است یکی از شرکت کنندگان را که مردی میانسال است برای این بخش انتخاب می‌کند؛ انتخابی که به تعبیری به طعمه‌یابی بی‌خطر یک ذهن گرسنه می‌ماند برای شلیک مسلسل وار تمسخر و توهین!

گروه سینما و تلویزیون: انگار هر روز که می‌گذرد فهرست حسرت روزهای رفته و به خاطره پیوستن افتخارات گذشته مان قد می‌کشد و قامت چشمداشت مان به آینده آب می‌رود. آیا قرار است به این وضعیت عادت کنیم؟ حسرت مثل دانه‌های زنجیر ما را به هم متصل می‌کند تا همدلانه داشته‌های گذشته را مرور کنیم و حس مسئولیت‌پذیری‌مان هوایی بخورد تا چاره ز جایی بکنیم؛ و این یعنی قرار نیست به این وضعیت عادت کنیم حتی به شرط تکرار.

نگاهی به اجرای توهین آمیز فرزاد حسنی در برنامه «اکسیر» و بازتاب‌های رسانه‌ای آن

به گزارش بولتن نیوز، روزنامه ایران نوشت: چند روزی است که شبکه‌های اجتماعی میتینگی مجازی شده است برای نمونه یکی از همین سرازیر شدن سرشک همدلانه و حسرت دوران گذشته؛ ایامی نه چندان دور. همان روزهایی که قاب حسرت‌انگیز تلویزیون مزین بود به تصویر مجریان محترمی که گفتار و کردارشان برازنده شأن ملت ایران بود و ادب و فروتنی شان در برابر کرامت انسانی شایسته نگاه نجیب ایرانی.

واتس اپ، تلگرام، توئیتر و هر آنچه امروز مجالی شده است برای دیده بانی افکار عمومی در چند روز گذشته با بازنشر فیلمی مواجه شده که دست روی نقطه حساس عاطفه و اخلاق جامعه ایرانی گذاشته است؛ ماجرا مربوط به اجرای مجری تلویزیونی است که رفتارهای سؤال‌برانگیز و تأسف بارش کم از زنجیره‌های حسرت جامعه ایرانی ندارد. اما حالا افکار عمومی در شمایل نکته سنجان فضای مجازی به میدان آمده تا با فشار رسانه‌ای خود لزوم پاسخگویی مسئولان رسانه ملی و مراقبه رفتاری آنهایی که با هزینه خودشان فرصت ستاره‌سازی برایشان را فراهم کرده‌اند گوشزد کنند.
بینندگانی که در نخستین ساعات شبانه 18 اردیبهشت ماه شبکه 3 و برنامه «اکسیر» را انتخاب کرده بودند شاهد یکی از بی‌سابقه‌ترین توهین‌های مجری برنامه‌ای بودند که قرار بود در بخشی از آن مسابقه‌ای اجرا شود تا حضاری که برای این برنامه خود را به زحمت انداخته‌اند هم مشارکتی در اجرای برنامه داشته باشند اما این مشارکت با ایراد، توهین و بی‌احترامی به پایان رسید.
فرزاد حسنی که بعد از یک دوره ممنوع‌التصویری اجازه اجرای برنامه‌ای تولیدی را پیدا کرده است یکی از شرکت کنندگان را که مردی میانسال است برای این بخش انتخاب می‌کند؛ انتخابی که به تعبیری به طعمه‌یابی بی‌خطر یک ذهن گرسنه می‌ماند برای شلیک مسلسل وار تمسخر و توهین! بر روی ال سی دی بزرگ تصویر یک زن سالخورده نمایش داده می‌شود که چهار گزینه توماس ادیسون، آلبرت اینشتین، دیه گو مارادونا و مری بارت زیر آن نوشته شده است. شرکت کننده میانسال با لحنی آرام و محترم بر اساس شواهد موجود پاسخ گزینه را بدرستی اعلام می‌کند.
«خیلی باهوشیا. فهمیدی یک زن گذاشتیم وسطش… گفتی، گفتم دیگه… نه؟ یعنی ما آنقدر خنگ به نظر میایم که اسم سه تا مرد و بنویسیم بغل یک زن! بعد تو هم راحت بیای اینجا جایزه بگیری. نه واقعاً در مورد ما چی فکر کردی؟ یعنی نگاه به هیبت من و مصطفی شریفی کردی. نخالگی در ما دیدی؟ ها؟» و این جملات واکنش مجری برنامه است به پاسخ درست شرکت کننده.
ماجرا به این جا ختم نمی‌شود و مجری برنامه مدعی می‌شود که اگر شرکت کننده وجه شهرت این شخصیت را اعلام کند پاداش 50 میلیونی را دریافت خواهد کرد. او جواب درست را می گوید و مجری برنامه که در طول اجرای مسابقه تمام استعدادش را در کنایه‌های تمسخرآمیز رو کرده است از همکارش می‌خواهد که صندوقچه پاداش برنده را بیاورد اما در نهایت آنچه به این مرد میانسال اهدا می‌شود مشتی زرشک است که در جیب پیراهن او جای می‌گیرد و در نهایت دیالوگ پایانی مجری این نمایش توهین‌آمیز: «زرشک چی داره؟ مزه داره. تقدیم شما… یعنی واقعاً فکر کردی که ما ۵۰ میلیون تومان پول بی‌زبان را در مقابل اطلاعات کم و غلط شما می‌دیم؟!»
اما در شرایطی که با اوج گرفتن حساب کشی شبکه‌های اجتماعی و درخواست برای برخورد با چنین رفتار غلطی، رسانه‌های خبری و خبرگزاری‌های رسمی هم به بازتاب این اتفاق پرداختند سازندگان این برنامه منکر برخورد توهین‌آمیز شده و اساساً اجرای این بخش را نمایشی اعلام کرده‌اند. مصطفی شریفی تهیه کننده «اکسیر» درباره‌ آیتمی که موج انتقادها در شبکه‌های اجتماعی را به رفتار مجری برنامه به همراه داشت به ایسنا گفته است که این بخش صرفاً یک آیتم نمایشی بوده و عده‌ای غرض‌ورزانه بخشی از آن را با سانسور منتشر کرده‌اند. به گفته این تهیه کننده تلویزیونی در برنامه بعدی قرار است خود شرکت کننده حضور یافته و به نوعی نمایشی بودن این بخش را تأیید کند. آن طور که سازندگان این برنامه می‌گویند قرار است ویدئوی کامل این برنامه نیز روی اینترنت قرار بگیرد تا شاهدی باشد برای این مدعا.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید