نگاهی به دارایی 10 میلیاردر برتر حوزه آی‌تی+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از روزنامه تعادل، نگاهی به لیست اخیر نشریه فوربس، نشان از بالا بودن ثروت خالص افرادی دارد كه در حوزه تكنولوژی مشغول به كار بوده یا اقدام به كارآفرینی در این حوزه كرده‌اند.

در راس این ثروتمندان و میلیاردرهای حوزه تكنولوژی، بیل‌گیتس با ثروت خالص 78میلیارد دلار قرار دارد. این گزارش تاكید كرده است كه بیل‌ گیتس نه تنها نخستین فرد ثروتمند در حوزه تكنولوژی است، بلكه باید او را به صراحت ثروتمندترین مرد دنیا نیز دانست. این، برای چندمین سال متوالی است كه گیتس عنوان ثروتمندترین مرد جهان را در اختیار دارد. 

در رتبه دوم، «جف بنوز» مدیرعامل آمازون قرار دارد كه ثروتی معادل 66.2میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. او با كمی اختلاف، در رتبه بعد از گیتس قرار دارد و دومین مرد ثروتمند در حوزه تكنولوژی است.

رتبه سوم همانطور كه پیش‌بینی می‌شد، به «مارك زاكربرگ» خالق فیس‌بوك اختصاص دارد. او 54میلیارد دلار دارایی خالص دارد و سومین فرد ثروتمند در حوزه تكنولوژی است.

در رتبه چهارم این جدول، نام لری الیسون مدیرعامل شركت اوراكل قرار دارد. او 51.7میلیارد دلار دارایی خالص را به نام خود در این جدول ثبت كرده است.

در این میان، رتبه پنجم و ششم ثروتمندان حوزه تكنولوژی مربوط به دو فردی است كه بانیان اصلی شركت گوگل هستند. «لورنس لری پیج» و «سرگئی برین» روزگاری موتور جست‌وجوی گوگل را بنا نهاده بودند و حالا نامشان در میان ثروتمندان حوزه تكنولوژی قرار دارد. آن‌طور كه سایت آماری «استاتیستا» بیان كرده است، پیج و برین هر كدام 39 و 38.2میلیارد دلار را به عنوان دارایی خالص خود به ثبت رسانده‌اند و رتبه‌های پنجم و ششم را در میان 10 فرد ثروتمند در حوزه تكنولوژی در اختیار دارند.

در انتهای جدول نام افراد دیگری در حوزه تكنولوژی دیده می‌شود كه از آن جمله می‌توان به «استیو بالمر» مدیرعامل سابق مایكروسافت اشاره كرد. او رقمی معادل 27.7میلیارد دلار را به عنوان ارزش دارایی‌های خود ثبت كرده است. هرچند كه اختلاف ثروت او با رده بالای جدول بسیار زیاد است اما بازهم در میان 10 فرد ثروتمند دنیای تكنولوژی قرار دارد. بعد از بالمر، «جك ما» بنیانگذار علی‌بابا در این لیست قرار دارد. هرچند كه باید او را جزو سه فرد انتهای لیست دانست اما رقمی در حدود 25.8میلیارد دلار به عنوان دارایی او به ثبت رسیده است.

«ما هوآتنگ» دیگر میلیاردر دنیای تكنولوژی است كه در انتهای لیست قرار دارد. او كه موسس شركت «تنسنت» است، رقمی معادل 22میلیارد دلار را به عنوان دارایی خالص خود به ثبت رسانده است. شركت تنسنت پس از گوگل، آمازون و آی‌بی چهارمین شركت‌ بزرگ اینترنتی جهان است. شاید بر همین اساس هم نام موسس آن بعد از بنیانگذاران شركت‌هایی همچون گوگل و آمازون قرار دارد.

آخرین فردی كه در این لیست می‌توان به آن اشاره كرد، «مایكل دل» بنیانگذار شركت رایانه‌ای «دل» است. او كه در پیش‌بینی سال 2009 نشریه فوربس، بیست‌و‌پنجمین فرد ثروتمند جهان بود، حالا در میان 10 فرد ثروتمند حوزه تكنولوژی قرار دارد. دارایی او چیزی در حدود 20میلیارد دلار برآورد شده است. نكته مهم‌تر آنكه او نزدیك به ۱۰۰میلیون دلار از ثروت شخصی خود را خرج وقف به مراكز علمی و پزشكی در تگزاس كرده است. هرچند كه این روال پیش از این از سوی زاكربرگ خالص فیس‌بوك نیز دیده شده بود به‌طوری كه او 99درصد سهام شركت خود را وقف كارهای خیریه كرد.

او در كنار افرادی همچون بیل‌ گیتس و مارك زاكربرگ، جزو ثروتمندان دنیای تكنولوژی است. مجموع دارایی این 10 نفر چیزی در حدود 422میلیارد دلار است كه كل ثروت خالص 10 میلیاردر بزرگ دنیای تكنولوژی را نشان می‌دهد.

نگاهی به دارایی 10 میلیاردر برتر حوزه آی‌تی+عکس

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید