نگاهی به دیوارنگاری‌های سراسر جهان

0

گیگر :


۱. مردم در حال عبور از کنار جدیدترین نقاشی یک نقاش خیابانی به نام کت‌من هستند که به روش بنکسی و توسط اسپری کشیده شده‌اند. این نقاشی که بر روی دیوار خارجی خانه‌ای در جنوب شرقی لندن کشیده شده، ملکه الیزابت دوم را به تصویر کشیده است.


۲. عابر پیاده‌ای در حال عبور از کنار ساختمانی در لوئیس‌ویل است که تصویر محمد‌علی کلی بر ‌روی آن نقاشی شده است. رئیس جمهور ترکیه و پادشاه اردن نیز همانند بسیاری از شخصیت‌های بزرگ، مقامات مذهبی و ستارگان بزرگ جهان در مراسم خاک‌سپاری محمد‌علی کلی شرکت کردند.


۳. هنرمندی برزیلی به نام بینهو به مناسبت برگزاری جشنواره جهانی نقاشی و هنر‌های خیابانی در شهر سائوپائولو از نقاشی خود بر‌ روی دیوار یکی از ساختمان‌های این شهر رونمایی کرد.


۴. دو هنرمند به نام‌های بینهو از برزیل و سوئیکو از ژاپن به مناسبت برگزاری جشنواره بین‌المللی نقاشی و هنر‌های خیابانی در شهر سائوپائولو از نقاشی‌هایشان بر ‌روی دیوار‌ ساختمان‌های این شهر رونمایی کردند.


۵. هنرمندی اکراینی به نام الکسی بوردوسوف ملقب به AEC از نقاشی خود بر ‌روی دیوار یکی از ساختمان‌های شهر سائوپائولو در ‌طول جشنواره هنر‌های خیابانی برگزار شده در این شهر، رو‌نمایی کرد.


۶. دو هنرمند برزیلی به نام‌های بینهو و کارلوس ورگارا به مناسبت برگزاری جشنواره نقاشی و هنر‌های خیابانی در شهر سائوپائولو از نقاشی‌هایشان بر ‌روی دیوار‌ ساختمان‌های این شهر رونمایی کردند.


۷. پسری فلسطینی در حال عبور از‌ کنار نقاشی کشیده شده بر ‌روی دیواری در شهر وست بنک بیت‌لحم.


۸.
پسری فلسطینی در حال عبور از‌ کنار نقاشی کشیده شده بر ‌روی دیواری در شهر وست بنک بیت‌لحم.

۹. پسری در ‌حال دوچرخه‌سواری و عبور از کنار نقاشی‌های کشیده شده بر روی دیواری در شهر وست بانک بیت‌لحم.


۱۰. یک توریست در ‌حال عکس گرفتن در ‌مقابل نقاشی‌های کشیده‌ شده بر ‌روی دیواری در ‌شهر وست تاون بیت‌لحم.


۱۱.
پسری فلسطینی در حال عبور از‌ کنار نقاشی کشیده شده بر ‌روی دیواری در شهر وست بنک بیت‌لحم.

۱۲. مردمی که منتظر گرفتن مجوز عبور از گذرگاه رفح در جنوب نوار غزه هستند، بر ‌روی سکویی در کنار نقاشی‌های دیواری کشیده ‌شده بر ‌روی یک دیوار نشسته‌اند. این گذرگاه توسط دولت مصر و به مدت دو ‌روز برای عبور مهاجران گشوده شده بود.


۱۳. یک نقاشی دیواری از یکی از اعضای گروه ضربت جنگ ستارگان که بر ‌روی دیواری در شهر ملین هد ایرلند کشیده شده است.


۱۴. پسری فلسطینی در ‌حال بازی با توپ خود در مقابل یک نقاشی کشیده شده بر روی دیواری در اردوگاه پناهندگان دیر البلح در مرکز نوار غزه.


۱۵. کودکان در ‌حال بازی در کنار یک نقاشی کشیده شده بر ‌روی دیواری در اردوگاه پناهندگان دیر البلح در مرکز نوار غزه.


۱۶. یک دختر فلسطینی بر روی سکویی در کنار یک نقاشی دیواری نشسته و در انتظار خانواده‌اش برای گرفتن مجوز عبور از مرز مصر از طریق گذرگاه رفح در جنوب نوار غزه است.


۱۷. زنی در حال عبور از کنار نقاشی‌ کشیده شده بر ‌روی دیواری در شهر بوینوس آیرس آرژانتین است.


۱۸. کودکان مدرسه‌ای در شهر بریستول انگلستان در حال جست‌و‌خیز کردن در کنار دیواری هستند که یک نقاشی از بنکسی بر ‌روی آن دیده می‌شود.


۱۹. مردی در حال عبور از کنار یک نقاشی دیواری کشیده شده بر ‌روی دیواری در شهر نیو‌لندن ایالت کنکتیکوت آمریکا است.


۲۰. مردم در خلال جشن تعطیلات کورپوس کریستی، در ‌کنار یک نقاشی کشیده شده بر ‌روی دیواری در شهر ریودوژانیرو ایستاده‌اند. این سنت در هشتمین پنجشنبه بعد از عید پاک در شهر ریودوژانیرو برگزار می‌شود و یاد‌آور عشای ربانی است. برزیل بیشترین تعداد کاتولیک‌های جهان را در خود جای داده است. اگرچه این کشور میزبانی جام جهانی ۲۰۱۶ ریو را به ‌عهده دارد؛ اما با بحران‌های اقتصادی و سیاسی فراوانی دست ‌به‌ گریبان شده است.


۲۱. مردی در‌ حال عبور از کنار دیواری‌ که روی آن نوشته شده ما باید کشتن یکدیگر را متوقف کنیم. این نوشته روی دیواری در شهر بالتیمور و در نزدیکی محلی که فردی گری در آن دستگیر شد، کشیده شده است.


۲۲. یک موتورسیکلت همراه سرنشینانش در‌ حال عبور از کنار دیواری پوشیده شده از گرافیتی در یکی از مناطق حومه شهر پورتو پرنس کشور هائیتی.


۲۳. مردی در حال عبور از‌ کنار دیواری در شهر صنعای یمن است که به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات ‌روی آن نقاشی ‌ضد مصرف سیگار کشیده شده است. روز جهانی بدون دخانیات هر سال در روز ۳۱ ماه مه (۱۱ خرداد) و با هدف آشنایی با خطرات بهداشتی مصرف دخانیات و وارد کردن فشار به سیاستمداران به‌ منظور حمایت از کاهش مصرف این مواد برگزار می‌شود.


۲۴. دو پسر فلسطینی بر ‌روی یک گاری در کنار دیواری نقاشی شده داخل اردوگاه پناهندگان البلح در مرکز غزه مشغول بازی هستند.


۲۵. راننده‌ای در حال عبور از کنار ساختمان‌های شهر آکاپولکوی مکزیک است که بر ‌روی آن‌ها به زبان اسپانیایی نوشته شده در حال ساخت آکاپولکوی جدیدی هستیم.


۲۶
. نقاشی‌های دیواری کشیده در ‌خیابان‌های غزه به‌ مناسبت روز نکبت یا فاجعه که به فاجعه استقرار دولت اسرائیل در سال ۱۹۴۸ یعنی ۶۸ سال پیش در دوران حاکمیت بریتانیا در فلسطین اشاره دارد که منجر به آوارگی و فرار صد‌ها هزار فلسطینی از خانه‌هایشان شد.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید