نگاهی به عملکرد کارت های گرافیک در امر اجرای بازی Overwatch (بخش پایانی)

0

نگاهی به عملکرد کارت های گرافیک در امر اجرای بازی Overwatch (بخش پایانی)

در بخش نخست این مطلب که ساعاتی قبل در اختیار علاقه مندان به نسخه ی PC از بازی Overwatch قرار گرفت نگاهی به عملکرد تعداد معینی از کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای این بازی تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی داشتیم. حال در بخش پایانی این مطلب قصد داریم با بررسی میزان کارایی همان محصولات یاد شده تحت دو کیفیت تصویری 1440 پیکسلی و کیفیت تصویری 4K توضیحات مربوط به کیفیت اجرای نسخه ی PC از بازی Overwatch توسط پردازنده های گرافیکی شناخته شده ی دو برند انویدیا و AMD را به پایان برسانیم.

همان گونه که در بخش نخست این مطلب هم به آن اشاره شد نتایج این بررسی مربوط به آزمایشی است که توسط وب سایت تِک اسپات بر روی نسخه ی PC از بازی Overwatch صورت گرفته است. در بخش نخست این مطلب به اتفاق یکدیگر از این موضوع آگاه شدیم که تقریباً تمامی کارت های گرافیک مورد آزمایش قرار گرفته در امر اجرای بازی Overwatch (به غیر از سه محصول که از حافظه ی گرافیکی یک گیگا بایتی بهره می بردند) قادر به ارائه ی بازده کاملاً مناسبی در امر اجرای بازی Overwatch تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی Ultra بودند. حال باید دید که بر اساس همان پیش زمینه های قید شده در بخش نخست این مطلب (اجرای یک دقیقه از بازی Overwatch در نقشه ای خالی و در مسیری کاملاً مشخص و یکسان)  چه نتیجه ای از فرآیند اجرای بازی Overwatch توسط کارت های گرافیک مورد بررسی قرار گرفته تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی به دست خواهد آمد.

 overwatch3

همان گونه که در تصویر فوق مشاهده می شود به منظور داشتن تجربه ای قابل اعتنا و با ثبات از گیم پلی بازی Overwatch تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی Ultra، بهتر است اتکای بازیبازان بر روی کارت گرافیک Radeon HD 7950 و آن دسته از محصولاتی باشد که در رده بندی موجود در تصویر فوق جایگاه بالاتری را نسبت به مدل مذکور به خود اختصاص داده اند. در واقع به نظر میرسد آن دسته از محصولاتی که از حافظه ی گرافیکی 3 گیگا بایت و بیش از آن در معماری خود بهره می برند، انتخاب های کاملاً مناسبی برای اجرای بازی Overwatch تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی (بر اساس تنظیمات گرافیکی Ultra) هستند و نرخ فریم معقولی را در اختیار تجربه کنندگان این اثر قرار می دهند. البته آن دسته از کارت های گرافیک موجود در لیست فوق که نرخ فریم متوسط 40 فریم در ثانیه و بالا تر از آن را در اختیار تجربه کنندگان بازی Overwatch قرار می دهند هم می توانند به عنوان گزینه هایی جانبی برای اجرای این بازی مطرح باشند. اگر چه این محصولات برآیند چندان سریع و کارآمدی را از فرآیند اجرای بازی Overwatch به نمایش نمی گذارند، اما با این حال همچنان قادر به اجرای این بازی با کیفیتی متوسط هستند و بازی Overwatch توسط آن ها (برای بازیبازانی که چندان ایده آل گرا نیستند) قابل بازی خواهد بود.

 overwatch4

همانند بسیاری از بازی های کامپیوتری روز چالش اصلی برای بازی Overwatch تحت کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی (در همراهی با تنظیمات گرافیکی Ultra) حاصل می شود. به ترتیبی که بسیاری از کارت های گرافیک مورد بررسی قرار گرفته در این آزمایش قابلیت اجرای بازی Overwatch تحت تنظیمات گرافیکی Ultra و کیفیت تصویری 4K را ندارند. البته تعداد محصولاتی که از این توانایی برخوردار هستند هم در نوع خود قابل توجه به نظر می رسد. به طور حتم در راس این محصولات کارت گرافیک جدید GTX 1080 قرار دارد که حتی بر اساس تنظیمات گرافیک Epic (بالا ترین تنظیمات گرافیکی ممکن در بازی Overwatch) هم قادر به ارائه ی نرخ فریم خروجی بسیار مناسبی تحت کیفیت تصویری 3840 در 2160 خواهد بود (رقمی ما بین 60 تا 70 فریم در ثانیه). در واقع آن دسته از محصولاتی که در جدول فوق بالا تر از کارت گرافیک Radeon R9 Nano قرار گرفته اند (همراه با خود این محصول) انتخاب های مناسبی برای اجرای بازی Overwatch تحت کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی Ultra به شمار می روند. البته آن دسته از کسانی که نسبت به بهره گیری از نرخ فریم ایده آل در جریان اجرای بازی Overwatch چندان سخت گیر نیستند می توانند برای اجرای این بازی در پلتفرم PC ، بر روی آن دسته از محصولاتی که در این جدول مکان بالا تری نسبت به کارت گرافیک GTX Titan را به خود اختصاص داده اند هم حساب باز کنند. اما آن دسته از پردازنده های گرافیکی که در جدول فوق پایین تر از این محصول قرار گرفته اند انتخاب چندان مناسبی برای اجرای بهینه ی بازی Overwatch تحت تنظیمات گرافیکی Ultra و کیفیت تصویری 4K نیستند. چرا که میزان نرخ فریم خروجی ارائه شده از سوی آن ها در امر اجرای بازی Overwatch کمتر از 40 فریم در ثانیه است. در مجموع می توان گفت که بازی Overwatch چه تحت کیفیت تصویری تمام اچ دی ، چه تحت کیفیت تصویری 1440 پیکسلی و چه تحت کیفیت تصویری 4K به طرز بسیار مناسبی بر روی بسیاری از کارت های گرافیک موجود در بازار (محصولات متعلق به هر دو برند انویدیا و AMD) بر اساس تنظیمات گرافیکی Ultra قابل اجرا بوده و نرخ فریم بسیار خوبی را در اختیار تجربه کنندگان این اثر قرار می دهد. بنا بر این اگر مایل به اجرای این بازی کاملاً آنلاین بر روی سیستم های کامپیوتری نه چندان قدرتمند خود هستید، می توانید نسبت به اجرای مناسب بازی Overwatch  توسط پردازنده های گرافیکی میان رده یا نسبتاً قدیمی خود امیدوار باشید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید