نگاهی به کابین کانسپت اس ۹۰ اکسلنس ولوو

0

گیگر :

شرکت ولوو می‌داند کابین اتومبیل هر نوعی که باشد، چه خودران، چه فوق سریع و چه شاسی‌بلند ۷ نفره، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این شرکت بار دیگر مهارت‌های خود در زمینه طراحی کابین را در نمایشگاه پکن ۲۰۱۶ به نمایش گذاشت.

کابین کانسپت اس ۹۰ اکسلنس یکی از نمونه‌هایی است که یک بار طراحی و تولید شده و نشان می‌دهد که ایده لانج کنسول ولوو در سدان پرچم‌دار اس ۹۰ چگونه به نظر می‌رسد. این ایده یک طراحی کاربردی است که بر روی راحتی تمرکز کرده؛ اما برای شرکت ولوو این ایده فراتر از راحتی است.

نائب رئیس بخش طراحی داخلی شرکت ولوو در این رابطه گفت: «بازخورد بسیار مثبتی از ایده لانج کنسول در ایکس سی ۹۰ داشتیم. به همین دلیل می‌خواستیم در ایده اس ۹۰ اکسلنس یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر شویم. با این کابین می‌خواستیم یک اثر هنری، یک تندیس ایجاد کنیم. بسیاری از ایده‌های اورجینال را به کار گرفتیم و به آن‌ها زندگی دادیم».

بازار چین از مشتریان پولدار خاص اشباع شده و با توجه به این واقعیت که بیشتر این افراد ترجیح می‌دهند به جای این که خودشان رانندگی کنند، کنترل اتومبیل در دستان فرد دیگری باشد، صندلی عقب این کابین برای این افراد بسیار وسوسه‌کننده است. اگرچه صندلی‌های ماساژور مجهز به سیستم گرمایی و سرمایی هستند؛ اما درجه حرارت نگه‌دارنده فنجان و پشتیبان پایی را که جایگزین صندلی کمک راننده می‌شود نیز می‌توان تنظیم کرد. این ایده که لانج کنسول نام دارد، جوی باز و روان در کابین ایجاد می‌کند. همچنین این کابین به عنوان یک محفظه کفش و محل نصب برای صفحه‌نمایش‌های چندرسانه‌ای بزرگ می‌شود و سرنشینان می‌توانند از میز تاشو و کیبورد برای انجام کارها استفاده کنند یا بنشینند و برنامه‌های شبکه نت‌فلیکس را تماشا کنند.

اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، بخش عقب دارای یک دستگاه یخچال نیز هست که با یک جفت لیوان کریستالی از شرکتی سوئیسی ارائه می‌شود. این کابین همانند کابین یک پرواز درجه یک، اما بهتر است؛ زیرا در اتومبیل کسی نیست که مدام به پشت صندلیتان بکوبد.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید