نگاهی به کارنامه هنری لئوناردو دی کاپریو

0

نگاهی به کارنامه هنری لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو نیازی به معرفی ندارد. همه آنهایی که کمی به فیلم و سینمای جهان علاقه مند باشند او را خوب میشناسند. مدت زمان زیادی از دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد توسط این چهره سرشناس سینمای جهان نمیگذرد. در این مطلب قصد داریم با لئوی عزیز که یکی از بهترین بازیگران حال حاضر سینمای جهان و دارای نقش های به یاد ماندنی متعددی در هالیوود است بیشتر آشنا شویم.

میخواهیم مروری داشته باشیم  بر عملکر و نقش آفرینی های لئوناردو دی کاپریو تا دریافت اولین جایزه اسکارش:

  • در سن پانزده سالگی لئو روبه روی بازیگر بزرگ سینمای جهان رابرت دنیرو در فیلم “ زندگی این پسر”  به کارگردانی مایکل کیتن-جونز محصول سال ۱۹۹۳ بازی کرد.
  • در سن 19 سالگی لئو برای بازی در فیلم “چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد” به کارگردانی لاسه هالستروم نامزد دریافت جایزه اسکار شد. در این فیلم دی کاپریو نقش جوانی را بازی میکرد که از نظر ذهنی معلول بود. جانی دپ، یکی دیگر از سوپر استار های سینمای هالیوود نیز در این فیلم بازی میکند.
  • در سال 1997 لئو بازی در فیلم بسیار موفق تایتانیک را در کارنامه دارد. فیلمی به نویسندگی و کارگردانی جیمز کامرون که توانست در همان سال 11 جایزه اسکار را از آن خود کند و تبدیل به یکی از پر فروش ترین فیلم های تاریخ سینما شود. در این فیلم دی کاپریو نقش یک جوان فقیر را بازی می‌کند که توانسته‌است در یک قمار به همراه دوستش فابریتزیو دو بلیت برای سوار شدن در کشتی تایتانیک را برنده شود…
  • پس از نقش افرینی قابل توجه لئو در فیلم های، “ساحل” به کارگردانی دنی بویل،”دار و دسته‌های نیویورکی” به کارگردانی کارگردان بزرگ سینمای جهان مارتین اسکورسیزی و” اگه میتونی منو بگیر” به کارگردانی یکی دیگر از کارگردان های بزرگ سینما استیون اسپیلبرگ، وی دومین بار برای بازی در فیلم “هوانورد” یکی دیگر از ساخته های مارتین اسکورسیزی نامزد دریافت جایزه اسکار شد. فیلم هوانورد بر مبنای زندگی هوانورد، تهیه‌کننده و کارگردان سینمای مشهور آمریکا هوارد هیوز ساخته شده است.که در این فیلم دی کاپریو نقش هوارد هیوز را بازی میکند.
  • در سال 2006 برای بار سوم لئو بخاطر بازی در فیلم “رفتگان ”در کنار مت دیمون و جک نیکلسون نامزد دریافت جایزه اسکار شد.کارگردانی این اثر را نیز  مارتین اسکورسیزی بر عهده داشت. این فیلم در لیست بیست فیلم برتر درام-مافیایی تاریخ سینما قرار دارد.
  • در سال 2013 لئو نامزد دریافت دو جایزه اسکار برای فیلم “گرگ وال استریت” شد. این فیلم را نیز مارتین اسکورسیزی کارگردانی کرده است. لئو این بار هم نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و هم نامزد اسکار بهترین فیلم برای مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی کاپریو و جوی مک فارلند و رایزا عزیز. لئوناردو دی کاپریو در پنجمین همکاری‌اش با اسکورسیزی در نقش جوردن بلفورت یک دلال سهام ظاهر می‌شود که ابتدا کسب و کار کوچکی در بازار سهام دارد و پس از اینکه بازار سهام وال استریت سقوط میکند او شغلش را از دست میدهد و اما او با استفاده از شانش و هوش خود به یک ثروت عظیم دست پیدا میکند…
  • و در نهایت در 28 فوریه 2016 لئوناردو دی کاپریو برای بازی در فیلم از گور برخواسته اثر الخاندرو گونزالس ایناریتو برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

لئو موفقیت خود را بخاطر هرگز،( تکرار میکنم!) هرگز تسلیم نشدن به دست آورده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید