نگاهی کوتاه به فیلم دختر؛ اثری تحسین شده از رضا میرکریمی

0

نگاهی کوتاه به فیلم دختر؛ اثری تحسین شده از رضا میرکریمی

شناخت نسبت به یک هنرمند از آثار او نشأت میگیرد. اگر هم اکنون نگاهی به فیلم های در حال اکران سینماهای کشور بیاندازید مطمئنا فیلمی که رضا میرکریمی، کارگردان فیلم های تحسین شده  ای چون یک حبه قند،به همین سادگی و خیلی دور خیلی نزدیک آن را ساخته باشد بیشتر از فیلم های دیگر نظر شما را به خودش جلب میکند. مخصوصا اگر بازیگران به نامی چون فرهاد اصلانی و مریلا زارعی از نقش آفرینان این فیلم باشند. دختر(daughter ) آخرین ساخته ی رضا میرکریمی است.

این فیلم که از زاویه دید دختر روایت میشود رابطه ی یک دختر با خانواده اش، و به خصوص پدرش را کالبد شکافی میکند. فیلم دختر را میتوان  آسیب شناسی دراماتیک یکی از دغدغه های جامعه مدرن دانست. ستاره(ماهور الوند) دختر جوان آبادانی  است که مشکلات زیادی با پدرش دارد. احمد(فرهاد اصلانی) پدر ستاره بسیار سخت گیر است و به اصلاح افکار امروزی ندارد و آزادی هایی که ستاره برای خودش میخواهد را آنطور که باید درک نمیکند.داستان فیلم از آنجایی شروع میشود که ستاره بدون توجه به سخت گیری های پدرش تصمیم میگیرد در جشن خدحافظی یکی از همکلاسی هایش در تهران شرکت کند. پدر ستاره بعد از اگاه شدن از موضوع به تهران میرود و باقی قضایا که بهتر است در فیلم تماشا کنید.

این فیلم مانند بیشتر ساخته های میرکریمی مخاطب را به تنهایی و انزوای شخصیت های فیلمش میبرد، همینطور توجه به روابط انسانی از دیگر ویژگی های فیلم های میرکریمی است. در فیلم دختر،ما شاهد تحول پدر و همچنین دختری خواهیم بود که آبشان چندان با هم به یک جوب نمیرود. البته شاهد بودن این تحولات در فیلم های ایرانی کلیشه ای است، ولی باز خوب فرهاد اصلانی و مریلا زارعی مانع آن میشود که این کلیشه چندان به چشم بیاید. یک موضوع کلیشه ای دیگر که در این فیلم استفاده شده است تفاوت فرهنگ شهرستانی ها با پایتخت نشین هاست.شخصیت احمد در این فیلم از همه ی شخصیت ها بهتر از آب در آمده و بازی خوب فرهاد اصلانی برای خوب از آب در آمدن آن تاثیر بسیار داشته است.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید