نگاه آماری به اختراعات کیفیت را پایین می آورد

0

مخترع برگزیده جشنواره رویش گفت: با نگاه آماری به اختراعات کشوری کیفیت و کمیت نوآوری های انجام شده را کاهش می دهد.

حسن عجم‌‌نوروزی مخترع برگزیده جشنواره رویش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ، با اشاره به لزوم نظارت دقیق بر اختراعات کشوری اظهار داشت: آنچه در اختراع از اهمیت برخوردار است، ارزشمند بودن است و همه اختراع ها علاوه بر نوآوری و فناوری باید کیفیت متمایز و برتری داشته تا ارزشمند شود.

این مخترع در خصوص اهمیت نگرش کیفی گفت: نباید به حوزه اختراعات نگاه آماری و کمّی داشت زیرا  پیش از این افراد تنها با هدف و انگیزه برخورداری از تسهیلات، وارد عرصه اختراعات می‌شدند و محصولاتی را ارئه می‌دادند که عمدتاً از کیفیت پایینی برخوردار بود اما در سال های اخیر این روند بسیار بهتر شده است.

وی ادامه داد: جشنواره رویش با مثبت ارزیابی‌کردن تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان، به حمایت‌های پارک علم‌وفناوری می پردازدو حمایت‌های مالی و معنوی خوبی از حوزه اخترعات انجام می دهد و این مسئله نقش بسزایی در رشد کیفی محصولات دارد.

عجم نوروزی یاد آور شد: مشاوره‌هایی بسیار مناسب با محورهای متعددی مانند تقویت پشتوانه فکری اختراع، توانمندسازی، بیمه، مالیات و همچنین چگونگی ایجاد و موفقیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به افراد در بنیاد نخبگان ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: باید پالایش و نظارت بیشتری در پارک‌ها وجود داشته باشد تا دیگر شرکت‌ها تحت عنوان دانش‌بنیان، با انگیزه برخورداری از تسهیلات مالی و فضای فیزیکی پارک‌ها نتوانند وارد این گردونه شوند.

عجم نوروزی عنوان کرد: امکانات بسیاری خوبی در شرکت‌های فنی و دانش بنیان  وجود دارد که استفاده از آنها، نقش مهمی در توانمندتر شدن مخترعان دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید