نیروهای خارجی عامل تقویت تروریسم در “افغانستان” بودند

0

خبرگزاری میزان – “حامد کرزی”رئیس جمهور سابق افغانستان امروز در بیانیه ای نظامیان خارجی را عامل تقویت تروریسم در این کشور اعلام کرد.

نیروهای خارجی عامل تقویت تروریسم در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از اسپوتنیک، “حامد کرزی” رئیس جمهور سابق افغانستان امروز گفت که تروریسم در افغانستان با حضور نظامیان آمریکایی در این کشور تقویت شد.
 
کرزی در این باره گفت نظامیان آمریکایی که از سال ۲۰۱۱ در افغانستان مستقر هستند، تنها موجب وخامت اوضاع سیاسی در این کشور شدند.
 
رئیس جمهور سابق افغانستان امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: حضور نظامیان خارجی به نام مبارزه با تروریسم نه تنها به امحاء تروریسم در این کشور منتهی نشد، بلکه در طول این مدت تروریسم تقویت نیز گردید.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد که مردم افغانستان ۱۴ سال پیش با ادامه حضور نیروهای خارجی در این کشور به امید مبارزه با تروریسم و حفظ صلح در این کشور موافقت کرده بودند.
 
رئیس جمهور آمریکا ۲۳ مهر رسماً اعلام کرد زمانبندی خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان تغییر کرده و بر اساس برنامه جدید، پس از سال ۲۰۱۶ پنج هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی در افغانستان باقی خواهد ماند. پیش از این قرار بود همه نظامیان آمریکا، به جز تعدادی اندکی برای محافظت از سفارت واشنگتن خاک افغانستان را ترک کنند.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید