نیروی انسانی مهمترین سرمایه کشور است

0

معاون علمی ریاست جمهوری گفت: حمایت بنیاد از نخبگان همیشه بوده و امروزه حجم سوابق تحصیلی برای این افراد چند برابر شده است.

وی بیان کرد:‌ بنیاد موسسه رفاهی نبوده بلکه می‌خواهد نخبگان را طوری تربیت کند تا برای مملکت تصمیم گیری و کار آفرینی کنند.

ستاری ادامه داد: ما باید گفتمانی ایجاد کنیم تا تفکر در جامعه تغییر کند تا به جای اینکه هر مسئول در برنامه‌ای صحبت از نفت و گاز کند راجع به نیروی انسانی و اهمیت سرمایه‌های کشور سخنرانی داشته باشد.

وی تصریح کرد: اهمیت به فرزندان ایران زمین بستگی به فراهم شدن زیرساخت‌ها داشته و جامعه باید تغییراتی را در خود بدهد تا نخبگان در کشور باقی مانده و از طرح‌هایشان به طور کامل استفاده شود.

ستاری متذکر شد: من انتظار دارم که بخش خصوصی سرمایه گذاری را بر روی نخبگان آغاز کند تا ما در جامعه شاهد تغییرات مثبتی شویم. 

وی تاکید کرد: تعامل علمی با دنیا یکی دیگر از اهداف مهم بنیاد نخبگان بوده و معاونت علمی و برنامه‌ای به طور جدی این مسئله را دنبال می‌کند.

ستاری گفت: با تعاملات علمی با دنیا پیشرفت نوآوری افزایش یافته و طی سه سال آینده ما شاهد کاهش مهاجرت نخبگان به خارج از کشور و فعالیت و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان بیشتری در ایران هستیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید