نیسان مورانو هیبریدی ۲۰۱۶ بی سروصدا عرضه شد!

0

نیسان مورانو یکی از شاسی بلندهای زیبای ژاپنی است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. اخیرا نیسان مدل ۲۰۱۶ هیبریدی این خودرو را به بازار آمریکا معرفی کرده که قرار است فقط ۶۰۰ دستگاه از آن فروخته شود. مدتی قبل اطلاعات مربوط به عرضه این خودرو توسط سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا بدست آمده بود و حالا خبر محدود بودن فروش آن، ورود مورانو هیبریدی را کاملا تائید می‌کند.

2016-Nissan-Murano-hybrid-8

مدل هیبریدی این خودرو ۴ تا ۵ مایل در هرگالن کمتر سوخت مصرف می‌کند و قیمت آن در حدود سه هزار دلار از مدل معمولی بیشتر است. نیسان مورانو در دومدل SL و پلاتینیوم خود به پیشرانه هیبریدی مجهز شده که قیمت تعیین شده برای آنها به ترتیب ۴۰ هزار و ۴۳ هزار دلار است. این خودروی هیبریدی ژاپنی به یک پیشرانه ۲.۵ لیتری چهار سیلندر سوپرشارژردار و یک موتور الکتریکی مجهز شده که روی هم حداکثر ۲۵۰ اسب بخار خروجی تولید می‌کنند. این قدرت از طریق یک جعبه دنده از نوع CVT به چرخ‌ها منتقل می‌شود. مصرف سوخت مدل هیبریدی با دوچرخ متحرک در جلو، ۲۸ مایل در هرگالن (۱۱.۹ کیلومتر در هرلیتر) برای رانندگی در شهر و ۳۰ مایل در هرگالن (۱۳.۱ کیلومتر در هرلیتر) برای رانندگی در جاده اعلام شده است.

2016-Nissan-Murano-hybrid-7

بدنیست که بدانید در مدل هیبریدی به دلیل استفاده از موتور الکتریکی، وزن خودرو در حدود ۸۰ کیلوگرم نسبت به مدل معمولی بیشتر شده است. تفاوت ظاهری خاصی بین مدل هیبریدی و معمولی مورانو جدید دیده نمی‌شود و نیسان فقط از یک نشان کوچک هیبریدی در بدنه، نشانگر انرژی در مجموعه پشت‌آمپر و حالت رانندگی eco (سازگار با محیط زیست) برای این نسخه استفاده کرده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید