نیمی از فارغ التحصیلان جهاد دانشگاهی شاغل هستند

0

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت: از تعداد فارغ التحصیلان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی 47 درصد آنها مشغول به کار هستند .

دکتر عبدالرضا مجدالدین، رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در گفتگو  با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی   اظهار کرد: در جهاددانشگاهی دو نوع آموزش از جمله آموزش های نظری و مهارتی داریم که  بدون آن ها نمی‌توانیم وضعیت آموزش عالی را بررسی کنیم.

وی در خصوص مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت: 47 مرکز علمی کاربردی وجود دارد  که در حال حاضر 43 مرکز آن فعال هستند، همچنین سه مرکز در حال تعدیل شدن است که به طور کلی 40 مرکز فعال مشغول به فعالیت هستند.

دکتر مجدالدین با اشاره به وجود 140 هزار متر مربع فضای آموزشی در مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بیان کرد: ما در تلاش هستیم که طی یک برنامه، در سه سال آینده فضاهای ملکی این مراکز را افزایش دهیم.

وی در خصوص اسامی قبول شدگان و تعداد نفراتی که به بازار کار راه یافتند، تصریح کرد: 57 درصد اسامی قبول شدگان در سال 93 جذب مراکز ما شدند و حدود 3 هزار و 660 مدرس با ما همکاری می‌کنند که 66 نفر آن ها به عنوان هیات علمی دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

دکتر مجدالدین با اشاره به بررسی های موجود در سال 93 ادامه داد: 9 هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسی و 10 هزار 500 نفر در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل شدند و کل دانش آموختگان ما تا بهمن سال گذشته، 82 هزار نفر بوده‌اند که در حال حاضر نیز46 هزار نفر دانشجوی شاغل به تحصیل داریم.

وی در خصوص  نتایج بدست آمده  از تعداد فارغ التحصیلان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی، خاطرنشان کرد: 47 درصد فارغ التحصیلان مستقیما از سال 77 تا 82 مشغول به کار شدند  ، 28 درصد بیکارند،18 درصد مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید