نیمی از گوشی های ویندوزی فعال به ویندوز 10 موبایل آپدیت نخواهند شد!

0

نیمی از گوشی های ویندوزی فعال به ویندوز 10 موبایل آپدیت نخواهند شد!

چند روزیست که کمپانی مایکروسافت انتشار ویندوز 10 موبایل را برای تعدادی از گوشی های ویندوزی آغاز کرده است و همان طور که میدانید برای دریافت این آپدیت گوشی شما باید پیش نیازهای نرم افزاری و هم سخت افزاری داشته باشد و یکی از این پیش نیاز های سخت افزاری این است که گوشی ویندوزی شما باید 1 گیگابایت حافظه ی رم داشته باشد تا شما بتوانید ویندوز 10 موبایل را دریافت کنید. پیش از انتشار این آپدیت، مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 10 برای تمام گوشی هایی که با ویندوزفون 8 عرضه شدند، ارائه داده خواهد شد اما در خبر های بعدی محدودیت ها بیشتر شد و اکنون طبق گزارشی، 50 در صد از گوشی های ویندوزی فعال قادر به دریافت ویندوز 10 نخواهند بود.

 

مایکروسافت انتشار آپدیت ویندوز 10 موبایل را برای مدل های، نوکیا لومیا 1520، نوکیا لومیا 930، مایکروسافت 640، مایکروسافت لومیا 640XL، نوکیا لومیا 730، نوکیا لومیا 735، نوکیا لومیا 830، مایکروسافت لومیا 532، مایکروسافت لومیا 535، مایکروسافت لومیا 540، نوکیا لومیا 635 1GB، نوکیا لومیا 636 1GB، نوکیا لومیا 638 1GB، مایکروسافت لومیا 430، مایکروسافت لومیا 435 و چند مدل دیگر از برند های متفرقه چند روز پیش آغاز کرد. در این میان مدل های محبوب و پرفروشی مانند لومیا 920 از لیست آپدیت کنار گذاشته شده اند در حالی که اعلام شده بود ویندوز 10 موبایل برای این مدل نیز منتشر خواهد شد. همچنین این آپدیت برای لومیا 520 که پرفروش ترین و محبوب ترین گوشی ویندوزی محسوب میشود منتشر نشده و نخواهد شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط بخش شبکه و تبلیغات AdDuplex، با در نظر گرفتن تعداد گوشی های ویندوزی فعال برای هر مدل گوشی ویندوزی، حدودا 50 در صد از گوشی های ویندوزی که امروزه در حال استفاده شدن هستند، به ویندوز 10 موبایل آپدیت نخواهند شد. این در حالیست که مایکروسافت اعلام کرده بود تمامی گوشی های لومیا قابل آپدیت را به این نسخه از ویندوز آپدیت خواهد کرد و به نظر میرسد غول نرم افزاری جهان این تصمیم را از روی میزان رضایت کاربرانی که از بیلد های اینسایدر استفاده میکنند گرفته است.

از طرفی این گونه برداشت میشود که مایکروسافت قصد داشته آپدیت ویندوز 10 موبایل را برای مدل هایی عرضه کند که بیشترین بررسی ها و بازخورد های مثبت را از سوی کاربران داشته اند و چک کردن میزان رضایت کاربران در بیلد های اینسایدر هم یکی از کمیت های تعیین کننده بوده است.

بر اساس اطلاعاتی که از سوی توسط AdDuplex منتشر شده است، دارندگان لومیا 520 بیشترین عده ای هستند که ویندوز 10 موبایل را از دست خواهند داد. لومیا 520 که پائین ترین مدل لومیا محسوب میشود 12.9 در صد از گوشی های ویندوزی فعال را تشکیل داده است. پس از این، لومیا 535 با 11.7 در صد بیشترین سهم را از گوشی های ویندوزی فعال دارد. همچنین این مدل تاکنون بیش از مدل های دیگر آپدیت ویندوز 10 موبایل را دریافت کرده است.

پیش از این نیز، گابریل آئول که از کارمندان مایکروسافت به حساب میآید اعلام کرد که برنامه ای برای آپدیت گوشی هایی با حافظه ی رم 512 مگابایتی ندارند و این گونه توجیه کرد که برای این مدل ها مشکلات زیادی گزارش شده است و به همین دلیل آپدیت ویندوز 10 موبایل را دریافت نخواهند کرد. اما در این میان گوشی های زیادی بودند که تمامی شرایط دریافت ویندوز 10 موبایل را داشتند. لومیا 820، لومیا 1020 و لومیا 1320 مدل هایی بودند که با وجود داشتن شرایط برای آپدیت، مایکروسافت آپدیتی را برای آن ها منتشر نکرده و گزارشات حاکی از این دارند که دارندگان لومیا های سری 20 نباید به دریافت این آپدیت امیدوار باشند که این اقدامی بسیار عجیب از سوی مایکروسافت است. در زمانی که انتظار میرفت مایکروسافت با ارائه یک نسخه ی بی مشکل و با امکانات برای تمامی مدل های لومیا کمی به بخش موبایل خود جان ببخشد، این کمپانی بار دیگر بسیاری از کاربران خود را نا امید کرد و این در حالیست که مهم ترین نقطه ی قوت مایکروسافت پشتیبانی طولانی مدت بود که به نظر میرسد دیگر نمیتوان روی این مزیت هم حساب کرد. با این خبر ها به گزارشاتی که پیش از این درباره ی افت هر چه بیشتر سهم ویندوزفون در بازار سیستم عامل ها منتشر شده بود، میتوان با دید موافق تری نگاه کرد.

نظر شما درباره این اقدامات مایکروسافت چیست؟ آیا به راستی باید با ویندوزفونی که پتانسیل بسیار خوبی برای در دست گرفتن بازار سیستم عامل ها تا سال های آینده داست، خداحافظی کرد؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید