هتل‌ پیله‌ای شکل در مکزیک + تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، ناحیه ساحلی “مایا بدر سیانکان” از میراث یونسکو محسوب شده و دارای تپه‌های مرجانی، خانه گیاه شاه‌پسند و جنگل‌های استوایی است. پروژه پیشنهادی Arqmov به گردشگران اجازه تجربه زندگی در طبیعت زیبای مکزیک را می‌دهد.

معماران این پروژه اظهار کردند: این طرح با هدف ارتباط با طبیعت و در واقع آشتی با طبیعت اجرا شده است.

هر یک از منازل پیله مانند شامل مکانی برای خواب و زندگی بوده و با پل‌های معلق به یکدیگر متصل هستند. هریک از این مکان‌ها در قسمت باریک شده به زمین متصل بوده و به علت حفاظت از طبیعت و حیوانات در حال انقراض همچون میمون عنکبوتی سیاه و خوک خرطوم‌دراز آمریکایی به این سبک انتخاب شده است.

سبک معماری این ساختمان‌ها هندسی و برگرفته از طبیعت همچون پیله، لانه، صدف، غارها و نقب‌هاست. استخر آبی آن نیز همچون لانه پرنده، میز پذیرش آن شبیه لانه مرغ مگس‌خوار، رستورانش شبیه حلزون و ساختمان چندمنظوره آن شکل لاک‌پشت است.

همچنین سیستم جمع‌آوری آب باران تامین‌کننده آب مصرفی و دارای انرژی تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی و باد است.

معماران اظهار کردند: سیستم آبی ساختمان دارای چرخه کامل بوده و از سفره‌های آبی استفاده نخواهد شد. غذای مصرفی نیز طبیعی است و از مواد غذایی اطراف تهیه می‌شود که موجب بهبود سلامت افراد خواهد شد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید