هدست واقعیت مجازی گوگل در راه است

0

ماه گذشته اخباری از تصمیم گوگل مبنی بر ساخت هدست واقعیت مجازی اختصاصی این شرکت منتشر شد. تمایل گوگل به حوزه واقعیت مجازی پیش از این هم با عرضه ابزارهایی مانند گوگل کاردبرد، دیده شده بود.

حال به لطف گزارشی که فایننشال تایمز با همکاری Paywall و Engadget تهیه کرده، به نظر این گمانه زنی به واقعیت تبدیل شده است. در این گزارش عنوان شده که منابع آگاه افشا کرده‌اند که هدست واقعیت مجازی گوگل تا پایان سال ۲۰۱۶ معرفی خواهد شد، این دستگاه نمی‌تواند حریف قدرت‌مندی برای Oculus Rift باشد اما می‌تواند هدست Gear VR سامسونگ را به چالش بکشد.

بنابراین به نظر می‌آید کاربران بتوانند از گوشی‌های هوشمند خود به عنوان صفحه نمایش این هدست استفاده کنند. این در حالی است که هدست‌هایی مانند اکولوس به صفحه نمایش مجهز هستند. با این وجود هدست جدید گوگل همانند گوگل کاردبرد خواهد بود، اما در واقع این هدست به مراتب از کاردبرد پیشرفته‌تر است. در این گزارش به این موضوع هم اشاره شده که گوگل قصد دارد از اندروید در هدست واقعیت مجازی خود بهره گیرد.

Google Cardboard

Google Cardboard

با این اوصاف، پشتیبانی از این هدست و حل مشکلاتی مانند لگ و مشکلات حرکت تصویر که گهگاهی در هدست‌های موجود دیده شده، ساده‌تر می‌شود. در هر حال تا ماه مه و برگزاری کنفرانس گوگل I/O منتظر خواهیم بود تا شاهد اطلاعات بیشتری از محصول جدید این غول دنیای فناوری باشم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید