هدفون هایی با قابلیت افزایش قدرت ذهنی برای ورزشکاران المپیکی

0

هدفون هایی با قابلیت افزایش قدرت ذهنی برای ورزشکاران المپیکی

چند روزی بیشتر به آغاز مسابقات المپیک 2016 ریو باقی نمانده و همه ورزشکاران حاضر در این مسابقات بزرگ خود را برای افتخار آفرینی در معتبرترین رویداد ورزشی جهان آماده می کنند. در سال های اخیر تکنولوژی همواره نقشی بسیار پر رنگ در موفقیت ورزشکاران ایفا کرده است. از طراحی تجهیزات پوشیدنی مانند کفش ها و لباس ها گرفته تا برنامه های شبیه سازی برای تحلیل و آنالیز عملکرد ورزشکاران از جمله دستاوردهای تکنولوژی برای ورزشکاران المپیکی بوده اند. اما مورد جدیدی که در اختیار برخی از این ورزشکاران قرار گرفته می تواند یکی از بهترین گزینه های ممکن باشد.

کمپانی Halo Neuroscience اعلام کرده است که تعداد محدودی هدفون Halo Sport را در اختیار عده ای ورزشکاران المپیکی قرار داده است تا پیش از آغاز مسابقات تمرینات خود را با همراهی آن انجام دهند. به گفته این شرکت، هدفون های Halo Sport قادرند با تحریک بخش های از مغز و ایجاد حالت هایپرپلاستیسیتی (Hyperplasticity) بازدهی ارتباطات عصبی را افزایش داده و به این ترتیب عملکرد ورزشکاران را تا حد زیادی بهبود بخشند. برای مثال برخی از ورزشکارانی که در تمرینات خود حداکثر از وزنه های 100 کیلوگرمی استفاده می کرده اند توانسته اند پس از استفاده از Halo Sport این وزن را تا 120 کیلوگرم نیز افزایش دهند.

هدفون های Halo Sport هنوز به صورت رسمی وارد بازار نشده اند و طبق برنامه ریزی ها از پاییز امسال با قیمت 649 دلار در اختیار علاقمندان قرار خواهند گرفت. بدون شک موفقیت ورزشکارانی که از این هدفون ها استفاده می کنند می تواند تبلیغی بسیار کاربردی برای هدفون های halo باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید