هدیه تولد عجیب اردوغان به رئیس جمهوری گینه کوناکری!

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهوری ترکیه در چهارمین مرحله از سفر آفریقایی خود در گینه کوناکری در پایان نشست مطبوعاتی با حضور رئیس جمهوری این کشور گفت فردا روز تولد “آلفا کنده” Alpha Condé رئیس جمهوری گینه کوناکری است و به این مناسبت می خواهم به شما خبر خوشی بدهم و آن اینکه، شهرداری استانبول 50 اتوبوس حمل و نقل داخل شهری را برای استفاده درپایتخت گینه به رئیس جمهوری این کشور اهدا خواهد کرد.

ترک پرس به نقل از اردوغان نوشت: پرسنلی که ما از اینجا تا ترکیه آنها همراهی خواهیم کرد، آموزش داده خواهند شد و پس از پایان آموزش آنان، 50 اتوبوس به همراهشان به گینه فرستاده خواهد شد و از خداوند می خواهیم که این اقدام خیر برای گینه را بپذیرد.

بر اساس این گزارش، پس از اینکه اردوغان در نشست مطبوعاتی با رئیس جمهوری گینه، این هدیه تولد را اعلام کرد، حاضران در نشست به مدت طولانی برای او دست زدند و در این موقع، “کنده” نیز به سمت اردوغان رفت و به گرمی وی را در آغوش گرفت.

گینه چهارمین و آخرین مرحله از سفر آفریقایی رئیس جمهوری ترکیه بود.

اردوغان سفر به آفریقا را 28 فوریه به همراه همسرش آغاز کرد و در این سفر به ترتیب به کشورهای ساحل عاج، غنا، نیجریه و گینه کوناکری رفت.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید