هزینه ی ساخت سامسونگ گلکسی اس 7 تنها 255 دلار است!

0

هزینه ی ساخت سامسونگ گلکسی اس 7 تنها 255 دلار است!

وقتی صحبت از قیمت گوشی هوشمند شما شود ، فاکتور های فراوانی این قیمت را در بر میگیرند. در واقع قیمت یک گوشی هوشمند فقط به هزینه ی ساخت آن برای سازنده تلقی نمیشود. مخصوصا در مورد کمپانی های بزرگی همچون اپل و سامسونگ قیمت یک گوشی هوشمند از فاکتور هایی مانند هزینه ی تبلیغات، توسعه و تحقیق و البته سود شرکت ها تشکیل میشود. گلکسی اس 7، جدید ترین پرچمدار سامسونگ با قیمت حدودا 650 الی 700 دلار بستگی به اوپراتور مورد نظر کاربر در آمریکا به فروش میرسد. حال بر اساس گزارش تحلیل گران وب سایت Re/Code، قیمت ساخت تمام شده ی پرچمدار سامسونگ، 255 دلار است.

 

نکته ی جالب توجه اینجاست که هزینه ی ساخت گلکسی اس 7 به همان اندازه ی هزینه ی ساخت گلکسی اس 5 است که حدود سال پیش معرفی شد. با وجود پیشرفت های زیاد اس 7 نسبت به اس 5 نکته ی جالبیست که هزینه ی ساخت هر دو به یک اندازه است. اکنون میبینیم که هزینه ی ساخت اکثر پرچمداران حدود 200 دلار یا حتی کمتر است که نشان از حاشیه ی سود بالای کمپانی های سازنده دارد.

نکته ی جالب دیگر این است که پردازنده ی کوالکام، اسنپدراگون 820 به عنوان گران قیمت ترین قطعه ی تشکیل دهنده ی پرچمداران سامسونگ شناخته شده است. هر چیپست اسنپ دراگون 820 هزینه ای معادل 62 دلار برای سامسونگ خرج برداشته است که تقریبا یک سوم هزینه ی کل قطعات را به خود اختصاص داده است. همان طور که میدانید نسخه هایی از پرچمداران سامسونگ که در ایالات متحده عرضه میشوند به اسنپ دراگون 820 مجهز هستند ، در حالی که این پرچمداران در بازار جهانی به پردازنده ی اگزینوس 8890 ساخت سامسونگ مجهز شده اند.

دیگر قطعه ی مهم پرچمدار سامسونگ که لنز جدید دوربین 12 مگاپیکسلی آن است و از فناوری پیکسل دو گانه و فناوری فوکوس خودکار حرفه ای بهره مند است دومین قطعه ی پر هزینه ی اس 7 سامسونگ است که 13.70 دلار خرج بر روی دست سامسونگ گذاشته است. این لنز از گستردگی پیکسل بزرگ تر و عریض تر بهره میبرد و دیافراگم f/1.7 آن این اجازه را به کابر میدهد که تصاویر روشن تر و خیره کننده ای در شرایط نور کم ثبت کند. قیمت هایی که به آن اشاره شد فقط به قسمت سخت افزاریرچمدار سامسونگ بر میگردد و هزینه های نرم افزاری لحاظ نشده است.

جمعه ی گذشته، فروش گلکسی اس 7 در 60 کشور در سراسر جهان آغاز شد . تقاضا برای پیش خرید اس 7 بیش از گلکسی های پیشین بوده است به خصوص در کشور های اروپایی استقبال بسیار خوبی از پرچمداران جدید سامسونگ شد. همان طور که خواندید سامسونگ سود بسیار خوبی را از پرچمداران جدید خود بدست میآورد. با توجه به اینکه برخی قطعات در پرچمداران سامسونگ مانند حافظه، دوربین (در برخی از مدل ها) و پردازنده ساخت خود سامسونگ است میتوان حدس زد که دلیل هزینه ی پائین تمام شده ی پرچمداران سامسونگ همین خود کفایی سامسونگ است. اما به هر حال امروزه در قیمت گذاری اکثر کمپانی های بزرگ و پیشتاز آنچنان وضعیت جیب خریداران مطرح نیست و کمپانی ها از سود های هنگفت خود کاسته نمیکنند.

نظر شما درباره ی قیمت گذاری سامسونگ برای پرچمداران جدیدش چیست؟آیا قیمت گلکسی اس 7 را منصفانه میدانید؟     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید