هشدار، خطر سکته مغزی هنگام مراجعه به آرایشگاه!

0

محققان دریافتند که شست و شوی مو در آرایشگاه خطر سکته مغزی در زنان را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، بسیاری از شما برای کارهای مختلفی به سالن های زیبایی رفته اید، یکی از متداول ترین آنها در آرایشگاه ها پس از رنگ کردن مو شست و شوی آنها در سینک‌های مخصوص است که سر را در فرورفتگی آن قرار داده و آرایشگر موی فرد را می شوید. 

اما محققان دریافتند که  این امر ساده جان بسیاری از خانم ها را به خطر می اندازد؛ زمانی که فرد سر خود را در فرورفتگی سینک قرار می دهد گردن، سخت تحت فشار قرار گرفته و به رگ های خونی که به سمت مغز می روند  فشار بسیاری وارد شده به گونه ای که خطر سکته مغزی در این حالت بسیار افزایش  پیدا می کند.

هشدار، خطر سکته مغزی هنگام مراجعه به آرایشگاه!

در روند این مطالعه دانشمندان با زنی روبه رو شدند که چند روز پس از این همین تجربه در سالن زیبایی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان مراجعه کرده بود، این در حالی است که این زن هیچ یک از فاکتورهای دیگر سکته مغزی را نداشت به همین دلیل پزشکان اظهار کردند که به احتمال زیاد دلیل سکته مغزی وی شست و شوی مو در سالن زیبایی و فشار به رگ های مغزی  بوده است.

اگر به هر دلیلی گذرتان به سالن زیبایی افتاد و مجبور بودید از این سینک شست و شوی مو استفاده کنید در حالی که سر شما در فرورفتگی سینک قرار دارد با قرار دادن یک یا دو حوله در پشت گردنتان به رگ های عبوری مغز فشاری نیاید تا از سکته  مغزی در آینده پیشگیری کنید.

منبع: myhealthylifevision

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید