هشدار ارتش آمریکا به سربازان: موبایل‌ها را در خانه بگذارید

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان  به نقل از فارس، به اعتقاد ژنرال رابرت نلر، فرمانده سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده، تشعشعات رادیویی گوشی‌ها تلفن همراه خطری برای سربازان است و موقعیت استقرار آنها را لو می دهد و باعث تضعیف سربازان می شود.

نلر افزوده است که ارتش آمریکا در حال بازگشت به روش های آموزش پایه ای قبلی است و به سربازان خود می‌آموزد که چگونه برای یافتن مسیر و مقصد خود از ستاره ها استفاده کنند. همچنین شیوه های استتار هم به آنان آموزش داده می شود.

به نظر وی استفاده از این روش ها هواپیماها، ماهواره ها، ارسال کنندگان پارازیت و ابزار بررسی تشعشعات رادیویی را بی اثر خواهد کرد. نلر گفت که دانشگاه نیروی دریایی آمریکا تدریس شیوه مسیریابی با استفاده از ستاره ها و صور فلکی را متوقف کرده بود، اما قصد دارد مجددا آموزش های خود در این زمینه را آغاز کند، زیرا نمی توان از قابلیت اتکا به سیستم جی پی اس به طور دائم مطمئن بود.

وی تصریح کرد: سربازان کندن سنگر، خاموش کردن تجهیزات و حفظ سکوت به جای چک کردن ایمیل هایشان را خواهند آموخت.

نلر اظهار امیدواری کرد: نسل جوان تر سربازان آمریکایی در نبرد در جبهه های جدید فضایی، سایبری و اطلاعاتی در کنار جبهه های هوایی، زمینی و دریایی موفق باشند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید