هشدار حماس درباره سفر مقامات عربی به سرزمین اشغالی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از خبرگزاری آلمان؛ «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش حماس در بیانیه ای مطبوعاتی ضمن هشدار درباره خطرات هر گونه سفر و فعالیت شخصیت ها و هیئت های عربی و اسلامی به اراضی اشغالی فلسطین، این سفرها را در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برشمرد.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از افرادی که به فلسطین سفر کرده اند با رژیم اشغالگر تماس داشته و با مقامات این رژیم دیدار کرده اند که همین امر خطرات چنین سفرها و تاثیرات آن در تشکیل یک گروه از فرهیختگان متأثر از اشغالگری را که برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تبلیغ می کنند، نشان می دهد.

بنا بر اعلام تسنیم، ابوزهری همچنین اظهار داشت که بیانیه صادره از روزنامه نگاران تونسی که در آن مخالفت خود با سیاست عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر را اعلام کرده بودند، بیانگر موضع ملی اصیل ملت تونس در قبال قضیه فلسطین است.

این در حالی است که یک روزنامه صهیونیستی از سفر محرمانه یک هیئت از ژنرال های بازنشسته اردن به سرزمین اشغالی خبر داد.

یدیعوت آحارونوت نوشت که روز پنجشنبه گذشته یک هیئت از ژنرال های اردن در سفری محرمانه به مدت سه روز وارد سرزمین اشغالی شدند.

اعضای این هیئت در این سفر به گشت زنی در اراضی اشغالی پرداخته و با مسئولان ارشد اسرائیلی و افسران عالی رتبه ارتش این رژیم دیدار کردند.

هیئت ژنرال های اردن همچنین در کنفرانس بین المللی نتانیا در خصوص حفاظت ارتش های منطقه از محیط زیست شرکت کردند.

در این کنفرانس همچنین سفیر اردن در سرزمین اشغالی و سفیر رژیم صهیونیستی در اردن نیز حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، «افرایم هالیوی» رئیس سابق سازمان جاسوسی موساد نیز طی سخنانی در این کنفرانس گفت که صلح بین اسرائیل و اردن برای منطقه خاورمیانه حائز اهمیت بود و دو طرف باید این صلح را برای نسل های آینده حفظ کنند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید