هشدار وزارت نیرو در مورد قطعی برق

0

هشدار وزارت نیرو در مورد قطعی برق

ساعاتی پیش آرش کردی “مدیرعامل شرکت توانیر” در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر، با ارائه آمار و ارقامی درباره توزیع شبکه برق و میزان مصرف توسط مشترکین عملا به مردم هشدار قطعی برق در صورت صرفه جویی نکردن را داد.وی با اعلام اینکه جهش مصرف برق از شنبه هفته قبل با عدد 51 هزار که در گذشته سابقه نداشته،شروع شده است که نسبت به هفته قبل آن حدود 6/6 درصد رشد داشته است که دلیل آن را افزایش دما و بار سرمایشی دانست که 17 هزار از 50 هزارمگاوات مصرف برق را به خود اختصاص داده است.

کردی با پیش بینی اینکه اگر با همین رشد جلو برویم عدد 51 هزار به 52 هزار رسیده که زنگ خطری برای مصرف کنندگان خواهد بود.وی در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه آیا احتمال خاموشی وجود دارد، گفت اگر مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند احتمال خاموشی بسیار ضعیف خواهد شد.وی افزود با اینکه مصرف برق به 51 هزار مگاوات رسیده است،اما تا به الان شاهد خاموشی نبوده ایم اما هرچه این عدد بیشتر شود احتمال خاموشی هم بیشتر خواهد شد.مدیرعامل شرکت توانیر از مردم درخواست کرد که از ساعت دوازده و نیم بعد از ظهر تا ساعت شانزده از مصارف غیر ضروری پرهیز کنند و دمای کولرها را بر روی 25 درجه سانتیگراد تنظیم کنند تا مشکلی برای مشترکین پیش نیاید.

فارغ از صحبت های مدیرعامل شرکت توانیر،تصور خوره های کامپیوتر از خاموشی،تاریکی و گرمای تابستان نیست.بلکه خاموش شدن مودم های اینترنت و خالی شدن باطری های موبایل و لپتاپ هایشان است. اینکه ما تا چه حد می توانیم در این صرفه جویی شریک باشیم به خودمان بستگی دارد. پس به عنوان یک شهروند در مصرف برق صرفه جویی کنیم تا شاهد خاموشی های وسایل الکترونیک خود نباشیم!

 

 

وب سایت سخت افزار

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید