هفتمین کنگره آسیایی و اقیانوسیه اتولوژی و نوروتولوژی در تهران برگزار می‌شود

0

رییس کنگره گفت: ایران برای اولین بار میزبان هفتمین کنگره آسیایی و ‌اقیانوسیه،‌ اتولوژی و نوروتولوژی است.

هفتمین کنگره آسیایی و اقیانوسیه اتولوژی و نورواتولوژی در تهران برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار علمی و پزشکی ، مسعود متصدی رییس کنگره  آسیایی و اقیانوسیه اتولوژی، نورواتولوژی درباره کنگره مذکور گفت: ایران برای اولین بار میزبان هفتمین کنگره آسیایی و ‌اقیانوسیه،‌ اتولوژی و نورواتولوژی بعد از کشورهای مالزی، سنگاپور، تایلند و امارات می باشد.

وی در خصوص هفتمین کنگره آسیایی و ‌اقیانوسیه افزود: این کنگره از 22 تا 24 اردیبهشت 95 در سالن همایش های بیمارستان میلاد برگزار می شود. 

 این استاد گوش  حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص محورهای این کنگره و کشورهای شرکت کننده اظهار داشت: سخنران هایی از آمریکا، کانادا، ایتالیا، انگلستان، مالزی، ترکیه، هند،و متخصصینی از کشورهای  رومانی، لبنان، عراق، کویت، آذربایجان، پاکستان، امارت و اسکاتلندو… در این همایش شرکت خواهند کرد.
 
وی افزود: همه بیماری های گوش  به ویژه تومورها و عفونت های ناحیه گوش و قاعده جمجمه بحث اصلی این کنگره است.
 
متصدی باتوجه به مهم بودن بحث شنوایی در  این کنگره تاکید کرد:‌ اصلاح شنوایی افرادی که به هر علت دچار نقص شنوایی هستند، کودکانی که در بدو تولد یا  بزرگسالانی که به خاطر تصادفات و یا تومورها اختلال شنوایی دارند را با روش‌های جدید می توانیم درمان کرده و شنوایی افراد را تا حد نرمال بازگشت بدهیم  و این مقوله از  بحث های کنگره خواهد بود.
 
وی همچنین افزود: این کنگره 5  کارگاه خواهد داشت که همزمان با سخنرانی ها در این کارگاهها روشهای جدید جراحی را به شرکت کنندگان آموزش می دهیم.  
 
متصدی با اشاره به پیشرفت ایران در زمینه پزشکی در مقایسه با دیگر کشورها  اظهار داشت: سالانه تعداد زیادی بیمار از کشورهای عراق،آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان و کشورهای جنوب خلیج فارس،‌ هند، برای درمان در زمینه بیماریهای گوش پذیرش می شوندضمن اینکه بزشکان این کشورها نیز در مراکز دانشگاهی  کشورمان اموزش میبینند
 
عضو هیئت مدیره انجمن جراحان گوش و حلق و بینی در خصوص سفر ایرانیان به کشورهای دیگر برای معالجه اظهار داشت: از زمان جنگ تاکنون بیماری برای درمان  بیماری گوش و قاعده جمجمه به کشورهای خارجی اعزام نکرده ایم.

گفتنی است؛ هفتمین کنگره بین المللی آسیا اقیانوسیه ای اتولوژی نورواتولوژی (Asia Pacific Otology and Neurotology : APON) با هدف انتقال دانش و تجربه و همچنین نمایش توانمندی های علمی و پژوهشی کشورهای برگزار کننده در زمینه حیطه های مختلف دانش اتولوژی در حالی در ایران برگزار می گردد که کشورهای تایلند، سنگاپور، مالزی و امارات متحده عربی میزبان دوره های پیشین آن بوده اند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید