همایش علوم انسانی قرآن بنیان در دانشگاه علامه برگزار می شود

0

همایش علوم انسانی قرآن بنیان اردیبهشت ماه سال ۹۵ توسط دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، حمیدرضا بصیری، عضو هیات علمی گروه قرآن و حدیث دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این همایش در راستای کمک به طرح تحول علوم انسانی و نظام‌سازی علمی و نیز افزایش تولیدات علمی در حوزه‌ علوم انسانی با مشارکت چند دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.

وی بیان کرد: تحلیل و بررسی چیستی، چرائی و چگونگی علوم انسانی قرآن بنیان از محورهای اصلی این همایش است.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی بیان داشت: در این همایش استادان، صاحبنظران علوم انسانی و قرآنی در حوزه چیستی به بررسی مبانی قرآنی- روائی، مبانی عقلی و علمی، آراء و اندیشه‌های دانشمندان، تاریخ تطور اندیشه علوم انسانی قرآن بنیان و مطالعات تطبیقی میان ادیانی می پردازند.

بصیری گفت: این همایش در حوزه چرائی نیز به بررسی اهداف، آثار و ضرورت‌های علمی و اجتماعی و اقتضائات و ظرفیت‌های علوم انسانی قرآن بنیان خواهد پرداخت.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی و یا نشانی الکترونیکی این همایش sqb@atu.ac.ir نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات خود اقدام کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید