همایش نقش جوان در اقتصاد مقاومتی در پلدختر برگزار می شود

0

همایش نقش جوان در اقتصاد مقاومتی در پلدختر برگزار می شود

استان‌ها > لرستان – معاون فرماندار پلدختر از برگزاری همایش نقش جوان در اقتصاد مقاومتی در روز پنج شنبه هفتم مردادماه جاری در این شهرستان خبرداد

به گزارش خبرنگار خبر آنلاین در پلدختر ، حسین علی مومیوند در جلسه هماهنگی همایش جوان ایرانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در شهرستان پلدختر اظهار داشت: این همایش در سالن اجتماعات مجتمع فجر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر برگزار می شود.
وی افزود: آیت الله سیداحمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد سخنران این همایش است
وی به نامگذاری سال جاری با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: اصلی ترین گفتمانی که مقام معظم رهبری در سال های اخیر از آن به عنوان راهکار کلیدی مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن یاد کرده اند اقتصاد مقاومتی است .
وی خرید کالای ایرانی و پرهیز از اسراف را دو فاکتور مهم اقتصاد مقاومتی دانست و افزود:خرید کالای تولید داخل لازمه تغییر گرایی مردم و تحقق اقتصاد مقاومتی است .
مومیوند ایجاد روحیه مشارکت اجتماعی در جوانان را ضروری دانست و افزود: تقویت این روحیه به سمتی که موجب علاقمندی جوانان و نوجوانان با روحیه مطالبه گرایانه و در راستای رفع مشکلات اجتماعی می شود .
مومیوند به اهمیت جایگاه جوانان در جامعه اشاره کرد و افزود: قشر جوان به عنوان مهم ترین و پویاترین قشر جامعه به دلیل انگیزه بالا ، شجاعت ، توان و آرمان گرایی از اهمیت ویژه ای برخوردارند که می توان برای پیشرفت و توسعه جامعه با حفاظت و حمایت از این ظرفیت استفاده کرد.
معاون فرماندار پلدختر گفت: جوانان می توانند ازطرق مختلف از قبیل اردوهای جهادی به اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ورود پیدا کرده و با ارایه راهکارهای مناسب زمینه ساز رشد اقتصاد و خروج بحران اقتصادی باشند .
وی اردوهای جهادی را در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مهم دانست و افزود: اردوهای جهادی یکی از عرصه های مهم مشارکت جوانان در تحقق اقتصاد مقاومتی است

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید