همكاری معاونت‌های دانشگاه آزاد در جهت پیشبرد برنامه راهبردی ادبیات فارسی

0

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد از همكاری معاونت آموزشی،پژوهشی، بین الملل و سما پیرامون تهیه و پیشبرد برنامه راهبردی ادبیات فارسی این دانشگاه خبر داد.

طه هاشمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  گفت:برنامه راهبردی زبان و ادبیات فارسی مدنظر دانشگاه قرار گرفته كه مورد تایید مقام معظم رهبری است و دانشگاه آزاد تنها دانشگاهی است كه در این زمینه با مسئولیت حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌كند.

وی ادامه داد:این برنامه راهبردی با همكاری حوزه معاونت دانشجویی؛ پژوهشی،بین الملل و سما تهیه و تدوین شده است.

هاشمی با بیان اینكه از حدود هزار نفر عضو هیات علمی زبان و ادبیات فارسی ٧٠٠ نفر در دانشگاه آزاد حضور دارند، افزود:امیدواریم بتوانیم كرسی های زبان و ادبیات فارسی  در خارج از كشور را كه تا كنون  تعطیل بوده است را مجدد برپا كنیم.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد با اذعان به اینكه تحقق این امر نیازمند همكاری های دولت و سایر ارگان ها همچون سازمان فرهنگی ارتباطات است، خاطرنشان كرد:این سازمان نیز در طی تفاهم نامه ای كه با دانشگاه امضا كرده است، متعهد شد و اعلام آمادگی كرد تا در زمینه مذكور با دانشگاه همكاری نماید.

هاشمی خاطرنشان كرد:در حقیقت این برنامه راهبردی نیز جزوه طرح های ملی است كه با عنوان طرح های رخدادی از آن یاد میشود ، با توجه به اینكه هر واحد نیز طرح های رخدادی مربوط به خود را تعریف كرده و دو جهت اجرای آن تلاش میكند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید