همه‌ی مفهومی‌های فولکس واگن

0

به گزارش گروه خودرو عصر ایران به نقل از تارنمای تخصصی “اتوکار”، به عنوان یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین جریان‌های خودروسازی در جهان مدل‌های مفهومی فولکس‌واگن، معمولا کمی محافظه‌کارانه‌تر از دیگر از خودروسازی‌ها ساخته می‌شوند اما این خودروها کسل کننده نیستند. در طول سال‌ها فولکس‌واگن مدل‌های مفهومی منحصربه‌فرد و خیره‌کننده‌ای را خلق کرده است.

به نظر می‌رسد فولکس‌واگن در سال‌های اخیر روی ساخت کراس‌اوورها و SUV ها تمرکز کرده است. اما تمرکز این خودروسازی روی این مدل‌ها چیزی بیشتر از ساخت یک شاسی‌بلند معمولی است. برای کسب اعتبار دوباره پس از رسوایی بزرگ دیزلی این خودروسازی تلاش دارد تا تصویر به جا مانده از خود را با تمرکز بر ساخت مدل‌های الکتریکی و هیبریدی اصلاح کند. با این وجود مدل‌های جذاب، زیبا و اسپورتی از این خودروسازی در سال‌های قبل به جا مانده که اینک به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم.

مدل مفهومی I.D
70

71

72

آخرین مدل مفهومی فولکس واگن که در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش درآمد. این مدل مفهومی بی‌شک یکی از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین اتومبیل‌های ساخته شده در تاریخ این خودروسازی است. اگرچه فولکس‌واگن گلف E را برای خط تولید آماده می‌کند، اما I.D نماینده زبان نسل جدید الکتریکی با کیت‌های ماژولار در این خودروسازی است. فولکس‌واگن قصد دارد ناوگانی از خودروهای الکتریکی‌ را وارد بازار کند و انتظار می‌رود I.D نیز تا سال ۲۰۲۰ به فروش برسد. موتورهای الکتریکی این خودرو حدود ۱۶۸ اسب بخار قدرت دارند و می‌توانند با یک بار شارژ ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر را بپیماید.

مدل مفهومی اسپورت XL
73

75

برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی ۲۰۱۴ به نمایش درآمد. فولکس از موتور دو سیلندر V شکل اسپورت دوکاتی برای خودروی بسیار کم‌مصرف و مدرن سری XL بهره گرفت. مدل اسپورت XL بر اساس مدل پایه XL1به عنوان یکی از کم‌ مصرف‌ترین اتومبیل‌های تمام دوران ساخته شد. این مدل تمام ویژگی‌های یک ابرخودروی لوکس و اسپورت را دارا است که بنزین را جرعه جرعه مصرف می‌کند. این خودرو با قدرت ۱۹۷ اسب‌بخار که از موتورهای دوکاتی ایجاد می‌شود، با بیشینه سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند. این خودرو در ۵٫۷ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر می‌رسد.

اکثر بدنه این خودرو از پنل‌های فیبر کربنی ساخته شده و درهای بال مانند نمای اسپورت‌تری به آن می‌بخشند.

گلف اسپورت GTE
76

77

78

برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه خودرویی لوس‌آنجلس به نمایش درآمد. در زیر کاپوت این خودروی اسپورت هاچ‌بک فولکس‌واگن به صورت پیش فرض یک پیشرانه محرک هیبریدی قرار گرفته که از دو موتور الکتریکی و یک پیشرانه درون سوز ۱٫۶ لیتری TSI تشکیل شده که موتور درون سوز ۱٫۶ لیتری به لطف سوخت‌های قدرتمند فسیلی حداکثر ۳۰۰ اسب بخار قدرت و نهایتا ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را تولید می‌کند. دو موتور الکتریکی هم در مجموع حدود ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. قسمت عمده‌ی بدنه‌ی گلف GTE اسپرت فیبر کربنی است و آئرودینامیک این کانسپت کاملاً مثل خودروهای مسابقه‌ای است.

سینکرو W12
79

80

شاید تعجب کنید که بوگاتی ویرون بر اساس این مدل فولکس‌واگن ساخته شده است. این مدل برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی توکیو در سال ۱۹۹۷ به نمایش درآمد. این خودرو از یک موتور ۵٫۶ لیتری ۴۰۰ اسب بخاری بهره می‌‌برد و توسط ایتال دیزاین ساخته شده است.

گرن توریسمو سوپر اسپورت GTI
81

82

83

این خودرو پلت فرمی ویژه برای طراحی جدید توریسمو به شمار می‌آید. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه ورتهرسی اتریش به نمایش درآمد. این مدل از یک موتور ۳ لیتری توربوی ۲ قلو با۵۰۳ اسب بخار بهره می‌برد.

اکثر خودروهای مفهومی هرگز به مرحله تولید نمی‌رسند، اما این مدل‌ها پیش‌نمایش و زبان طراحی خودروهای یک واحد خودروسازی در آینده به شمار می‌آیند و در مواردی می‌توانند روند صنعتی را تغییر دهند. این خودروها زبان آینده طراحی و فناوری خودروسازان محسوب می‌شوند.

[ad_2]

www.mashin.ir

پاسخ دهید