همه تغییرات نسخه جدید تلگرام؛ از تغییرات ظاهری تا امکان ویرایش پیام های ارسال شده

0

همه تغییرات نسخه جدید تلگرام؛ از تغییرات ظاهری تا امکان ویرایش پیام های ارسال شده

اپلیکیشن پیام رسان تلگرام بدون شک پر طرفدارترین برنامه ارتباطی بین کاربران ایرانی است. بر اساس آمار غیر رسمی، بیش از 45 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی را ایرانیان تشکیل می دهند و از فروشگاه های اینترنتی گرفته تا خبرگزاری های رسمی کشور همگی از کانال های تلگرامی و سایر امکانات آن استفاده می کنند. اخیرا نسخه 3.9.0 این برنامه محبوب نیز منتشر شده و تغییراتی که در آن رخ داده می تواند مورد توجه همه کاربران قرار گیرد.

احتمالا پر کاربردترین و محبوب ترین تغییری که در آخرین نسخه تلگرام صورت گرفته، امکان ویرایش پیام ها حتی پس از ارسال آنهاست. بارها پیش آمده که پیامی با اشتباهات تایپی مواجه شده و یا حتی پیام برای شخص اشتباه فرستاده می شود. توسعه دهندگان تلگرام ویژگی جدیدی به آن اضافه کرده اند که کاربر می تواند با تپ کردن طولانی روی یک پیام و انتخاب گزینه Edit، پیام ارسال شده خود را ویرایش کنند. البته این کار تنها پس از گذشت 2 روز از ارسال پیام امکان پذیر است و بعد از ویرایش هم گزینه ای برای نمایش دادن ویرایش شدن پیام در کنار آن اضافه می شود.

همچنین در نسخه های قبلی در صورتی که کاربران نام کاربری خود را فعال می کردند امکان فراخوانی آنها با استفاده از علامت @ امکان پذیر بود و در غیر این صورت راهی برای مخاطب قرار دادن کاربری خاص وجود نداشت. در نسخه جدید امکان این کار حتی بدون داشتن نام کاربری هم فعال شده و می توانید با استفاده از همان علامت @ و اضافه کردن اسم شخص او را مخاطب خود قرار دهید. اضافه شدن نام مخاطبین پر کاربرد و افرادی که اخیرا با آنها مکالمه داشته اید به بخش جست و جو، تغییر مکان بوت های inline که پیشتر باید با یک دستور آنها را فراخوانی می کردید به بخش attachment، اضافه شدن امکان فوروارد کردن سریع مطالب از گروه ها، کانال ها و بوت ها و تغییر نوتیفیکیشن هایی که مربوط به پیام های حاوی اموجی هستند به صورت پیش نمایشی از همان شکلک از دیگر تغییرات صورت گرفته در نسخه 3.9.0 تلگرام هستند. برای دانلود آخرین ورژن این شبکه اجتماعی می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

Download Telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید