همه ویژگی های جدید گلکسی نوت 7

0

همه ویژگی های جدید گلکسی نوت 7

ساعاتی پیش و در همایشی در نیویورک، سامسونگ از جدیدترین تلفن هوشمند سری نوت خود با نام نوت 7 رونمایی کرد. این دستگاه که می توان گفت در بسیاری از جهات نسبت به نسل قبلی خود پیشرفت داشته مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. عده زیادی آن را گزینه ای ایده آل برای دوست داران و علاقمندان به سامسونگ می دانند و گروهی هم به ناکافی بودن تغییرات صورت گرفته برای ارتقا اشاره می کنند. اما دعوت میکنیم در ادامه با ما همراه باشید تا با همه ویژگی های جدید گلکسی نوت 7 آشنا شویم.

گلکسی نوت 7 از نظر ظاهری تفاوت های قابل ذکری با نوت 5 داشته است. خمیده شدن لبه های نمایشگر دستگاه به کمک استفاده از محافظ گوریلا گلس 5 امکان پذیر شده و حالا نوت 7 نیز قادر است همانند گوشی های سری Edge از برخی ویژگی های نمایشگر خمیده خود استفاده کند. پورت USB-C دیگر تغییر سامسونگ بوده و البته آنها یک رابط تبدیل پورت های قدیمی به USB-C را نیز به صورت رایگان در بسته نوت 7 قرار داده اند تا کاربرانی که از تجهیزات جانبی قدیمی تر استفاده می کنند بتوانند آنها را با گوشی جدید نیز به کار گیرند. تغییر بعدی سامسونگ در نوت 7 مربوط به ضد آب شدن این دستگاه است. گلکسی نوت 7 اولین گوشی ضد آب این خانواده با گواهینامه IP68 است و البته قلم دستگاه نیز با فناوری های خاص ضد آب شده تا کاربران بتوانند زمانی که نمایشگر دستگاه خیس است نیز از قلم استفاده کنند. باتری این دستگاه به 3500 میلی آمپر ساعت افزایش پیدا کرده و نوید افزایش طول عمر کارکرد آن را به کاربران می دهد. همچنین سامسونگ پس از 5 سال تحقیق و توسعه از سنسورهای عنبیه چشم برای نوت 7 استفاده کرده است. به علاوه کاربران می توانند با استفاده از ویژگی Secure Folder برخی از برنامه ها و پوشه های گوشی خود را به گونه ای محفوظ کنند تا تنها امکان دسترسی به آنها، تایید سنسور عنبیه چشم باشد. نمایشگر این گوشی قادر به پخش محتوای HDR است و API Vulkan نیز در این گوشی پشتیبانی خواهد شد. آخرین مورد قابل ذکر نیز افزایش ظرفیت مدل پایه از 32 گیگابایت به 64 گیگابایت است که خبری خوب برای همه دوست داران گوشی نوت 7 به حساب می آید.

به جز این موارد شاهد ایجاد تغییراتی در ظاهر رابط کاربری سامسونگ و همچنین اضافه شدن برخی ویژگی های جدید مانند امکان ساخت فایل های gif و ترجمه همزمان متن ها به وسیله S Pen نیز هستیم. پیش فروش نوت 7 از امروز آغاز شده و قرار است از دو هفته آینده با قیمتی در حدود 700 تا 800 دلار در اختیار خریداران قرار گیرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید