همه چیز درباره خطرات صندلی کودک در ماشین

0

بسیاری از والدین هنگام رانندگی از خطر صندلی مخصوص کودک بی‌اطلاع هستند که ممکن است با استفاده از این صندلی‌ها حادثه‌ای تلخ و غیرقابل جبران مواجه شوند.

گفتنی است، از بین 31 مورد خفگی 15 مورد در اثر قرارگیری اشتباه گردن کودک و 16 مورد به دلیل تسمه کمربند صندلی کودک رخ داده است.

کارشناسان هشدار می‌دهند مدت زمانی که امکان دارد یک کودک نوزاد زیر دو سال دچار مرگ شود حتی کمتر از 4 دقیقه است.

بسیاری از والدین از صندلی مخصوص کودک استفاده می‌کنند و کودک را به حالت نشسته بدون نظارت دقیق و منظم برای ساعت‌های طولانی به همان حالت نگه می‌دارند.

پژوهشگران به والدینی که مجبور به استفاده از صندلی مخصوص کودک هنگام رانندگی هستند توصیه می‌کنند کودکان به ویژه کودکان زیر دو سال را به حالت خوابیده در صندلی ماشین و حالت افقی قرار دهند تا کودک وضعیت خواب داشته باشد و هرگز کودک را در حالت عمودی و یا با زاویه به نحوی که کمربند ایمنی، بالش و یا تشک کودک در اطراف گردن و یا بر روی بینی او قرار گیرد‌، نگذارند.

یکی دیگر از مواردی که والدین باید حتماً رعایت کنند تغییر صندلی کودک همزمان با رشد کودک است زیرا صندلی تنگ و کوچک به ستون فقرات کودک آسیب وارد می‌کند.

شست‌وشوی مداوم قطعات صندلی کودک یکی دیگر از موارد جلوگیری از بروز انواع عفونت‌های قارچی، باکتریایی، انگلی و انواع حساسیت‌ها است. 

منبع: دیلی میل

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید