همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

0

گیگر :

از بین بردن مو‌های زائد بدن هر دو هفته یک بار با تیغ، بند انداختن و اپیلاسیون کاری پردردسر و البته دردناک است. اگر می‌خواهید روش جدید و بی‌دردسری برای از بین بردن موهای زائد بدن به کار بگیرید، لیزر می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

مسلماً لیزر موهای زائد روش پرخرجی است؛ اما یکی از رایج‌ترین روش‌ها در مناطق مختلف جهان است. دستگاه‌های لیزر مو، نور متمرکز را به فولیکول‌های مو می‌تابانند و باعث از بین رفتن مو‌های زائد می‌شوند.

فواید
لیزر، موهای زائد پا، صورت، بازو، خط مایو، زیربغل و بخش‌های دیگر بدن را از بین می‌برد. این روش مزایای خاص خود را دارد، ازجمله:

سرعت
حذف مو‌های زائد با لیزر بسیار سریع است و زمان کمی می‌برد. هر پالس لیزر که به طور همزمان مو‌های زائد زیادی را از بین می‌برد، کسری از ثانیه طول می‌کشد. حدود یک چهارم یک منطقه از مو‌های زائد را می‌توان در یک ثانیه از بین برد. در حالی که مناطق کوچک مانند پشت لب، کمتر از یک دقیقه و مناطق بزرگ‌تر مانند پا‌ها حدود یک ساعت طول می‌کشد.

دقت
بر خلاف روش‌های دیگر از بین بردن مو‌های زائد، لیزر می‌تواند بدون آسیب رساندن به پوست بدن، بخشی از بدن را به طور خاص مورد هدف قرار دهد.

میزان موفقیت
طبق برآوردها، حدود ۹۰ درصد از افرادی که این روش را تجربه می‌کنند، پس از ۳ الی ۵ جلسه مو‌های زائد بدنشان به طور دائم از بین می‌رود.

عوارض جانبی
معمولاً یک یا دو روز پس از لیزر، قسمت‌هایی از بدنتان که تحت لیزر قرار گرفته همانند زمانی که آفتاب سوخته می‌شود، می‌سوزد و سرخ می‌شود. کمپرس سرد و کرم‌های مرطوب‌کننده به رفع سوزش و سرخی این قسمت‌ها کمک می‌کنند. اگر صورت خود را لیزر کرده‌اید، اگر پوستتان تاول نزده، از لوازم آرایشی برای پوشاندن تغییرات ناخواسته استفاده نکنید. البته تاول زدن در افرادی که از لیزر استفاده می‌کنند، بسیار نادر است.

پس از ۳۰ روز موهای زائد منطقه لیزر شده کم کم می‌ریزند. سعی کنید در این روز‌ها از ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان ورم نکند و قرمز و خشک نشود.

برخی دیگر از عوارض جانبی لیزر مو عبارتند از: قرمزی پوست، تورم و زخم. در این روش زخم دائمی یا تغییر دائمی در رنگ پوست بسیار نادر است.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید