همکاری‌ انگلیس با “افغانستان” توسعه اقتصادی به همراه دارد

0

خبرگزاری میزان – رئیس جمهور در پیامی اعلام کرد: کمک‌هاى مالى و نظامی انگلیس و سایر همکاران بین‌المللى ما می‌تواند بهترین کمک به موفقیت کشور در تامین صلح، ثبات و توسعه اقتصادى شود.

همکاری‌ انگلیس با به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “اشرف غنی” رئیس جمهور در پیامی از تصمیم انگلیس مبنی بر تداوم همکاری این کشور با افغانستان قدردانی کرد.
 
در این بیانیه آمده است: دولت جمهوری اسلامی افغانستان به نیابت از مردم این کشور از تصمیم اخیر کشور انگلستان مبنی بر تداوم همکاری لندن با دولت و مردم افغانستان، در زمینه توسعه، نظامی و امنیتی استقبال می‌کند.
 
کمک‌های انگلیس برای افغانستان در 2 بخش ادامه خواهد یافت، کمک‌های نظامی که شامل همکارى در عرصه مبارزه با تروریسم و آموزش قوای امنیتی و دفاعی کشور و همچنین کمک در بخش‌های توسعه و اقتصادی می‌باشد.
 
این همکارى‌ها بر بنیاد تهدید و منافع مشترک میان 2 دولت و ملت استوار است.
 
دولت افغانستان باور دارد، از آنجائیکه خطر تروریسم منطقه و جهان را تهدید می‌کند، مبارزه مشترک با این پدیده می‌تواند آرامش را در منطقه تأمین کند.
 
از پیش زمینه‌هاى محو کامل ناامنى و سایر خطرات که کشور ما و شرکاى بین‌المللى را تهدید می‌کند، رفاه و توسعه اقتصادى افغانستان است، دولت افغانستان برای رسیدن به این هدف از کمک‌های شرکای بین‌المللی خود مانند انگلیس، سپاس‌گزاری می‌کند.
 
تداوم همکارى‌هاى بین‌المللى هدف تقویت نیروهاى امنیتى و دفاعى کشور، تعهد و اثربخشی این نیروها را نسبت به ماموریت بزرگ خود بالا برده و باعث تقویت روحیه جنگی آنان می‌شود.
 
مسئولیت دفاع و تامین امنیت و مصونیت شهروندان کشور از تکالیف اصلى نیروهاى امنیتى و دفاعى افغانستان است و این نیروها در سال جارى با تعهد، از خودگذشتگی و شهامت ثابت نمودند که از عهده آن بخوبى بر آمده‌اند.
 
 کمک‌هاى مالى و نظامی انگلیس و سایر همکاران بین‌المللى ما می‌تواند بهترین کمک به موفقیت کشور در تامین صلح، ثبات و توسعه اقتصادى شود.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید