همکاری با اپراتور آمریکایی هیچ مشکلی ندارد

0


همکاری با اپراتور آمریکایی هیچ مشکلی ندارد

اتاق خبر 24: 

اخیرا نشریه نیویورک تایمز در گزارشی خبر داده است که سیم کارت های اپراتور آمریکایی AT&T در ایران قابل استفاده شده است.
 

این نشریه نوشته است :‌ “تا پیش از این موبایل های آمریکایی در ایران هیچ سیگنالی دریافت نمی کردند اما در روزهای اخیر یکی از سخنگویان AT&T تایید کرده که کاربران این اپراتور می توانند از خدمات صوت و دیتا در ایران بهره مند شوند. این امر توسط همکاری AT&T با اپراتور داخلی ایران، “رایتل” محقق شده است.”

 

علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگوی اختصاصی با در مورد همکاری اپراتورهای رایتل و AT&T آمریکا گفت: بر اساس پروانه هایی که به اپراتورها داده شده است آن ها باید بر اساس یکی از وظایف مهم خود تسهیلات و کیفیت بهتر را برای مشترکین خود فراهم کنند.

یک اپراتور می تواند با تمام اپراتورهای بین المللی قرارداد رومینگ ببندد


 

عمیدیان ادامه داد: در سه سال اخیر اجرای طرح رومینگ ملی بنا نهاده شده است تا اپراتورهای داخلی بتوانند پوشش بهتر و سرویس بیشتری را برای مشترکین خود ایجاد کنند همچنین برای ارتباط با اپراتورهای خارجی هم  طبق پروانه های صادر شده اختیارات خاصی دارند.
 

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیان کرد: به عنوان مثال در ایام اربعین اگر نتوانیم با اپراتور عراقی ارتباطات و همکاری های لازم را داشته باشیم حتما به مشکل برخواهیم خورد. همچنین ار کسانی برای مسائل توریستی و گردشگری به کشورهای دیگر سفر کنند نیازمند سرویس های بهتر هستند.

وی تصریح کرد: یک اپراتور می تواند با تمام اپراتورهای بین المللی قرارداد رومینگ ببندد گاهی این کار با اجازه کشور مقابل انجام می شود و گاهی هم این اجازه داده نمی شود؛ اما قرارداد اخیر طبق قوانین و پروانه های صادر شده صورت گرفته است.

 

عمیدیان در مورد بحث های امنیتی ارتباط با این اپراتور آمریکایی گفت: هیچ ارتباطی برقرار نمی شود مگر اینکه از قبل مسائل حاکمیتی و امنیتی آن پیگیری و حل شده باشد. فرض زیر سؤال رفتن اطلاعات کاربران با استفاده از این اپراتور اشتباه است چرا که همه مسائل امنیتی رعایت شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید