همکاری دانشگاه تهران با مرکز ملی فضایی کشور

0

معاون پژوهشی دانشگاه تهران از تفاهم نامه میان این دانشگاه با مرکز ملی فضایی اکشور خبر داد.

محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ درباره تفاهم نامه بین این دانشگاه و مراکز تحقیقاتی گفت: این تفاهم نامه در زمینه و با هدف ایجاد و گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه سنجش از راه دور منعقد شد. 

وی ادامه داد: تقریبا همه دانشگاه‌ها در حوزه های فضایی ورود کرده‌اند و فقط دانشگاه تهران است که با وجود داشتن پتانسیل های بسیار بالا از نظر امکانات و نیروی انسانی هنوز چندان وارد فعالیت‌های فضایی نشده است که امیدواریم با انعقاد این تفاهم‌نامه مشارکت دانشگاه تهران در این حوزه افزایش پیدا کند.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران تصریح کرد: با  اینکه ماموریت مرکز ملی فضایی ایران هماهنگی و سیاست‌گذاری در  تمام نهادهای مربوط به فضا در کشور است، این تفاهم‌نامه نیز در همین جهت و برای مشارکت بیشتر دانشگاه تهران در حوزه فضایی تدوین شده است.

رحیمیان افزود: این تفاهم‌نامه یک پروژه اساسی و بزرگ در حوزه فضایی را میان نهادهای مرتبط فضایی و دانشگاه تهران اجرامی کند که این پروژه بزرگ، تشکیل موسسه پژوهشی مشترک است که کاربردهای زیادی در حوزه فضایی دارد.

وی گفت: باید از امکانات فضایی در حوزه‌های عمومی مانند اورژانس، محیط زیست، پلیس، خدمات فنی و پژوهشی نیز استفاده کنیم و کاربردهای حوزه فضایی را گسترده‌تر کنیم. 

معاون پژوهشی دانشگاه تهران تصریح کرد: در صورت تشکیل موسسه پژوهشی مشترک فضایی بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران، این دانشگاه تبدیل به مرجعی برای فعالیت‌های فضایی می‌شود.

رحیمیان اضافه کرد: دانشگاه تهران بسیار جامع بوده و می‌تواند بسیاری از علوم و فناوری‌های حوزه فضایی کشور را پوشش دهد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف این تفاهم‌نامه استفاده از پتانسیل این دانشگاه برای گسترش موضوعات حوزه فضا در کشور است تا از پتانسل‌های علمی موجود این دانشگاه بهتر استفاده شود

معاون پژوهشی دانشگاه تهران یادآورشد: تاسیس موسسه پژوهشی مشترک بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران یک اقدام خوب و بزرگ است و امیدواریم این موسسه منشا خدمات مفیدی برای کشور باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید