همکاری دولت آمریکا با تولید کنندگان خودرو جهت حل مشکلات ایمنی اتومبیل‌ها

0

گیگر :

وزارت ترابری ایالت متحده آمریکا این همکاری را توافقی تاریخی می نامد. این وزارتخانه مشارکتی را با ۱۸ سازنده خودرو برای رونمایی مجموعه قوانین جدید ایمنی آغاز کرده است و امیدوار است این اتحاد به رفع نقص وسایل نقلیه بینجامد.

طبق این قرارداد و مشارکت قرار است پیش از آنکه مشکلات و نقایص اتومبیلها به مشکلات جدی و دردسر ساز بیانجامد، مشتریان و شرکتها از ایراد آگاه شده و به رفع آن بپردازند. تیم سازمان در یک پست وبلاگی به توافقی مشابه با صنعت هواپیمایی اشاره می‌کند که 
شرکت‌های هواپیمایی را به اشتراک اطلاعات امنیتی سوق می دهد. 
 
وزارت ترابری آمریکا می گوید: «این توافق ارتباط سازندگان خودرو با مصرف کنندگان را قوی‌تر کرده و تعمیر وسایل نقلیه آنها را آسان‌تر نموده است و قطعا به رفع نواقص پنهان ایمنی رایانه‌ای کمک خواهد کرد. آنتونی فاکس، مشاور وزارت ترابری آمریکا می‌گوید: «ما از بهترین افراد در زمینه امنیت رایانه ای استفاده می‌کنیم تا نواقص را شناخته و اقدامات مربوط به آن را به اشتراک بگذاریم. تمام تلاشمان این است که بهترین آموزش‌ها را در صنعت خودرو اجرا کنیم.»
 
با توجه به میزان فراخوان خودروهای مشتریان به کارخانه و نمایندگی‌های خدمات به دلیل مشکلات گوناگون و همچنین این حقیقت که اتومبیل‌ها بیش از پیش متصل به شبکه می‌شوند، وزارت ترابری ایجاد اجبار بیشتر برای شفافیت مسایل ایمنی اتومبیل‌ها را قابل قبول و پذیرفتنی می داند. این توافق در اصل مجموعه ای از قوانین است که سازندگان خودرو از آنها پیروی خواهند کرد. مشاهده وفاداری سازندگان خودرو به قوانین ایمنی جدید یا اجبار وزارت ترابری به این کار در سالهای بعد  جالب خواهد بود. این خبر یک روز بعد ازاعلام “برنامه کار ملی” برای ماشین‌های خودران توسط اوباما و وزارت ترابری درماه ژوئیه منتشر می‌شود. آنها وعده یرداخت ۴ میلیارد دلار برای مدیریت برنامه ماشین‌های خودران را دادند که روند توسعه تکنولوژی را در دهه بعدی تضمین خواهد کرد.
 
 

 

شما منتشر کنید در

cover

پاسخ دهید