همکاری فیس‌بوک با نهادهای امنیتی 92 کشور

0

خبرگزاری میزان – بر اساس آماری که فیس بوک منتشر کرده ۹۲ دولت‌ جهان خواستار دریافت اطلاعات خصوصی کاربران و ممنوع کردن ارسال مطلب توسط این افراد شده‌اند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، در شش ماهه اول سال 2015 نود و دو کشور جهان خواستار اعمال محدودیت بر 20 هزار 568 مطلب منتشر شده در فیس بوک، مسنجر فیس بوک، واتس اپ و اینستگرام شده اند. به اعتقاد این دولت ها مطالب یاد شده قوانین محلی این کشورها را نقض می‌کرده است.
 
این درخواست‌ها در مقایسه با 8774 درخواست نیمه اول سال 2014 که از 83 کشور جهان ارسال شده بود، افزایش قابل ملاحظه‌ای نشان می دهد و تقریبا دو برابر شده است. تعداد درخواست های ارائه شده برای دریافت داده های حساب های کاربری افراد با افزایش 18 درصدی به 41 هزارو 214 مورد رسیده است.
 
فیس بوک در مجموع به 42.4 درصد از این درخواست ها پاسخ مثبت داده است. آمریکا 17 هزارو 577 درخواست برای دریافت اطلاعات حساب های کاربری 26 هزار و 579 کاربر در نیمه اول سال 2015 ارائه داده و فیس بوک در 80 درصد موارد با کاخ سفید همکاری کرده است.
 
بیشترین رشد درخواست های دریافت اطلاعات کاربران فیس بوک به ترتیب مربوط به هند، ترکیه و فرانسه بوده و به عنوان مثال درخواست های هند در این زمینه سه برابر شده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید