همکاری 3 ساله ی گوگل و اچ تی سی برای ساخت نکسوس های بعدی

0

همکاری 3 ساله ی گوگل و اچ تی سی برای ساخت نکسوس های بعدی

در هفته های اخیر شایعات فراوانی در مورد ساخت نکسوس های بعدی توسط اچ تی سی وجود داشته است و در حالی که هر سال شایعه ی پایان تولید نکسوس ها به گوش میرسد در نهایت امسال نیز به نظر میرسد اچ تی سی دو گوشی نکسوسی مختلف را با همگاری گوگل تولید کند. تاریخچه ی همکاری این دو کمپانی برای ساخت گوشی نکسوس به سال 2010 و نکسوس 1 برمیگردد.

 

حال این امکان وجود دارد که این دو کمپانی پس از سال ها دوباره برای ساخت نکسوس های جدید با هم همکاری داشته باشند. اچ تی سی که مدت هاست در زمینه ی گوشی چیزی جز شکست را تجربه نکرده است امیدوار است به همگاری گوگل بتواند خود را بالا بکشد و از بحران طولانی مدت خود رهایی یابد. پیش از این شایعه ای مبنی بر وجود دو گوشی نکسوسی جدید در سایز های 5 و 5.5 اینچ به گوش رسید که طبق آن شایعه هر دو دستگاه نکسوسی را اچ تی سی خواهد ساخت. در حالی که سال گذشته یک نکسوس توسط ال جی و دیگری توسط هواوی ساخته شد گزارش ها حاکی از این دارند که امسال تنها یک تولید کننده و آن هم اچ تی سی تولید کننده ی نکسوس های جدید خواهد بود.

حال گزارش جدید خبر میدهد که احتمالا اچ تی سی قرارداد طولانی مدتی را به مدت سه سال برای ساخت گوشی های نکسوسی با گوگل امضا کرده است. طبق این گزارش گوگل ساخت تمام گوشی های نکسوسی را به صورت انحصاری به اچ تی سی سپرده است. صحبتی از تبلت های نکسوسی نشده است پس ممکن است تولید تبلت های نکسوسی به دست تولید کننده ی دیگری سپرده شده باشد. همچنین این احتمال هم وجود دارد که گوگل دیگر تبلت نکسوسی جدیدی نسازد زیرا که بازار تبلت این روزها بسیار آشفته است و گوگل هم مدت زیادی نیست که تبلت Pixel C را عرضه کرده است پس هر احتمالی وجود دارد.

نظر شما در مورد این قرار داد چیست؟ آیا نکسوس ساخت اچ تی سی را میپسندید؟

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید