همکاری BMW با Mobileye و اینتل؛ برای ساخت خودروهای خودران

0

کمپانی BMW با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از دانش و فناوری کمپانی‌های بزرگ فناوری، قصد دارد که تا سال ۲۰۲۱ یک وسیله نقلیه کاملا خودکار را عرضه کند.

به همین منظور و برای پیمودن یک مسیر سخت و دشوار؛ کمپانی BMW در قراردادی، برای ساخت خودروی هوشمند تمام خودکار خود، با کمپانی‌های Mobileye و اینتل همکاری خواهد کرد. این مشارکت در زمینه تولید خودروهای کاملا مستقل خواهد بود و قرار بر این است که کمپانی‌های مذکور به کمک BMW آمده و یک سیستم مستقل جدید را برای خودروهای خودران این کمپانی بوجود آورند.

bmw-intel-and-mobileye-press-event

کمپانی BMW متقاعد شده است که استفاده از فن‌آوری رانندگی خودکار؛ سفر کردن را امن‌تر و آسان‌تر خواهد کرد. سیستم رانندگی خودکار BMW در سطح ۳ تنها به دست راننده خاموش خواهد شد و در سطح ۴ راننده به راحتی می‌تواند در پشت فرمان، اوقات فراغات خود را پر کند. همچنین این سیستم در سطح ۵ ؛ که اصطلاحا راننده خاموش نامیده می‌شود؛ برای حرکت کردن؛ نیازی به وجود انسان ندارد!

کمپانی BMW به زودی فناوری رانندگی کاملا خودکار خود را با ساخت یک نمونه اولیه آزمایش خواهد کرد. سال آینده این برنامه گسترش یافته و شاهد عرضه خودروهای نیمه مستقل BMW خواهیم بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید