همیشه طلبکارید و ما بدهکار/ امیدی به دولت برای حل مشکل دیابت نداریم

0

وزیر بهداشت انجمن دیابت را مورد خطاب قرار داد و گفت: اینکه انجمن دیابت بعد از 27 سال فعالیت سالی یک بار فرصتی پیدا کند و حرفی بزندبه جایی نمی‌رسیم.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری هفته سلامت در خصوص مشکلاتی که دیابت با خود به همراه دارد، گفت: دیابت می‌تواند سرمنشاء مشکلات زیادی باشد و در این خصوص بار بیماری‌، عوارض و ناکارآمدی نظام سلامت و بهداشت بسیار مورد توجه است.

 

وی گفت: صحبت‌های وزرا ما را به نتیجه ای نمی‌رساند، راه اصلی پیشگیری است که با توانمند سازی ارائه دهندگان خدمت و مردم صورت می‌گیرد؛ بخشی از پیشگیری که مربوط به مردم است، باید از دوره دبستان آغاز شود. 

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه جمعیت دانش ‌آموز، نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود، بیان کرد: بیش از 12 میلیون نفر دانش آموز در کشور داریم که اگر در امر دیابت درست عمل کنیم، موفق می‌شویم. 

وی تصریح کرد: اینکه انجمن دیابت سالی یک بار فرصتی پیدا کند و حرفی بزند، بعد از 27 سال امری صورت نمی گیرد و همچنان همیشه طلبکار و ما همیشه بدهکار می‌مانیم و امیدی از طرف دولت برای حل مشکل دیابت وجود ندارد. 

در حال تکمیل

لینک مطلب

پاسخ دهید