هندوانه به کاهش وزن کمک می کند!!

0

گیگر :

به گزارش ایران ناز هندوانه به کاهش ساخت کلسترول و کاهش وزن کمک می‌کند؛ در نتیجه برای داشتن قلبی سالم بسیار مفید می باشد.خواص هندوانه فقط به رفع گرمازدگی در طول گرمای تابستان محدود نمی‌شود. محققان دانشگاه پوردوی آمریکا در یک مطالعه‌ی جدید دریافته‌اند

 

که این میوه‌ی خوش آب و رنگ می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی با متوقف کردن ساخت کلسترول مضر و همچنین کمک به کنترل وزن و فشار خون کمک کند.آن‌ها معتقد هستند که این راز تقویت سلامت هندوانه در ماده‌ی شیمیایی سیترولین موجود در آب آن نهفته می باشد.

 

هندوانه به کاهش وزن کمک می کند!!

 

محققانی که این آزمایش را انجام می‌دادند به موش‌هایی که با غذاهای بسیار چرب تغذیه می‌شدند، هندوانه دادند و مشاهده کردند که میزان کلسترول بدخون یا همان ال دی ال به نصف کاهش یافته است. ال دی ال فرمی از کلسترول است که منجر به گرفتگی عروق و بیماری‌های قلبی خواهد شد.

 

مطالعات همچنین نشان داد که مصرف هندوانه به طور مرتب به کنترل وزن و درنتیجه کاهش رسوب چربی کمک خواهد کرد.علاوه بر این آخرین تحقیقات تاثیر هندوانه بر کاهش فشار خون را نیز نشان می‌دهند که همه‌ی این عوامل با هم موجب می‌شود تا قلبی سالم‌تر داشته باشید.

 

هندوانه به کاهش وزن کمک می کند!!

 

البته بر روی اثر کاهندگی فشار خونِ هندوانه تحقیقات زیادی انجام شده است اما یکی از آن‌ها یک مطالعه بالینی شش هفته‌ای بود که در یک مجله آمریکایی منتشر شده است.در این تحقیق مشخص شد که L- سیترولین و ال آرژنین موجود در هندوانه به بهبود عملکرد شریانی و کاهش فشار خون آئورت در افراد میانسال که در مراحل اول ابتلا

 

به فشار خون بالا قرار داشتند و یا در معرض ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی بودند کمک کرد.محققان نتیجه گرفتند که اثرات گشادکنندگی عروقی هندوانه، آن را به عنوان یک غذای کاربردی واجد شرایط برای جلوگیری از بیماری و ارتقاء سطح سلامت عمومی تبدیل کرده است.

 

هندوانه به کاهش وزن کمک می کند!!

پاسخ دهید