هنرمندان عرصه مقاومت آماده خلق آثار ماندگار‌ند

0

گیگر:

اعلام آمادگي جشنواره مقاومت براي خلق آثار هنري درباره فاجعه «منا»

در پي وقوع فاجعه منا و كشته شدن بيش از 450 نفر از هموطنانمان در اين حادثه، جشنواره تئاتر مقاومت نيز در كنار اعضاي جامعه هنري كشورمان به منظور توليد و ساخت آثاري نمايشي و هنري اعلام آمادگي كرد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از جوان، در پي وقوع فاجعه منا و كشته شدن بيش از 450 نفر از هموطنانمان در اين حادثه، جشنواره تئاتر مقاومت نيز در كنار اعضاي جامعه هنري كشورمان به منظور توليد و ساخت آثاري نمايشي و هنري اعلام آمادگي كرد.

چندين روز از وقوع فاجعه منا و به شهادت رسيدن صدها حاجي در حين انجام مناسك حج ابراهيمي مي‌گذرد. با گذشت چند روز از اين حادثه آرام‌آرام عمق اين فاجعه بيشتر نمايان شد و پس از اعلام سه روز عزاي عمومي از جانب مقام معظم رهبري در پي اين حادثه غم‌انگيز و تأسف‌آور، غالب هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ به عنوان اقشار خاص و مورد توجه آحاد مردم جامعه، هر كدام به شكلي نسبت به اين مسئله تأثرآور واكنش نشان دادند. 
در روزهاي ابتدايي اعلام خبر حادثه منا هنرمندان و فعالان عرصه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري هر كدام چه به صورت انفرادي و چه به صورت دسته‌جمعي و گروهي با تشكيل گروه‌هاي مختلف در فضاي مجازي و… به منظور تسلاي دل خانواده‌هاي داغدار شده و همچنين اداي وظيفه اسلامي و انساني خودشان نسبت به هم‌كيشان و هموطنانشان با ايجاد تجمع يا نوشتن دلنوشته و انتشار آنها در رسانه‌ها و صفحات شخصي‌شان در فضاي مجازي؛ به خوبي ايفاي نقش كردند. 
جشنواره تئاتر مقاومت نيز كه به نوعي عصاره آثار نمايشي و هنرمندانه حوزه مقاومت در سراسر كشورمان و كشورهاي شركت‌كننده در آن است، آمادگي خودش را براي توليد و خلق آثار مختلف در رابطه با اين فاجعه بزرگ كه عالم اسلام و انسانيت را متأثر كرد، اعلام كرده است. مسئولان اين جشنواره با انتشار بيانيه اي ضمن ابراز تأسف آمادگی خود را برای خلق اثر با موضوع فاجعه «منا» اعلام کرده‌اند.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید