هنرمندان عرصه مقاومت آماده خلق آثار ماندگار‌ند

0

گیگر:

اعلام آمادگي جشنواره مقاومت براي خلق آثار هنري درباره فاجعه «منا»

در پي وقوع فاجعه منا و كشته شدن بيش از 450 نفر از هموطنانمان در اين حادثه، جشنواره تئاتر مقاومت نيز در كنار اعضاي جامعه هنري كشورمان به منظور توليد و ساخت آثاري نمايشي و هنري اعلام آمادگي كرد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از جوان، در پي وقوع فاجعه منا و كشته شدن بيش از 450 نفر از هموطنانمان در اين حادثه، جشنواره تئاتر مقاومت نيز در كنار اعضاي جامعه هنري كشورمان به منظور توليد و ساخت آثاري نمايشي و هنري اعلام آمادگي كرد.

چندين روز از وقوع فاجعه منا و به شهادت رسيدن صدها حاجي در حين انجام مناسك حج ابراهيمي مي‌گذرد. با گذشت چند روز از اين حادثه آرام‌آرام عمق اين فاجعه بيشتر نمايان شد و پس از اعلام سه روز عزاي عمومي از جانب مقام معظم رهبري در پي اين حادثه غم‌انگيز و تأسف‌آور، غالب هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ به عنوان اقشار خاص و مورد توجه آحاد مردم جامعه، هر كدام به شكلي نسبت به اين مسئله تأثرآور واكنش نشان دادند. 
در روزهاي ابتدايي اعلام خبر حادثه منا هنرمندان و فعالان عرصه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري هر كدام چه به صورت انفرادي و چه به صورت دسته‌جمعي و گروهي با تشكيل گروه‌هاي مختلف در فضاي مجازي و… به منظور تسلاي دل خانواده‌هاي داغدار شده و همچنين اداي وظيفه اسلامي و انساني خودشان نسبت به هم‌كيشان و هموطنانشان با ايجاد تجمع يا نوشتن دلنوشته و انتشار آنها در رسانه‌ها و صفحات شخصي‌شان در فضاي مجازي؛ به خوبي ايفاي نقش كردند. 
جشنواره تئاتر مقاومت نيز كه به نوعي عصاره آثار نمايشي و هنرمندانه حوزه مقاومت در سراسر كشورمان و كشورهاي شركت‌كننده در آن است، آمادگي خودش را براي توليد و خلق آثار مختلف در رابطه با اين فاجعه بزرگ كه عالم اسلام و انسانيت را متأثر كرد، اعلام كرده است. مسئولان اين جشنواره با انتشار بيانيه اي ضمن ابراز تأسف آمادگی خود را برای خلق اثر با موضوع فاجعه «منا» اعلام کرده‌اند.لینک مطلب

پاسخ دهید